- Snitt (beståtte)
- 3,16–3,29C
- Stryk
- 2,9–4,9 %
- Kandidater
- 319–347
- År
- 2010–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,33–3,67 blant beståtte
3,33–3,67 med stryk
11–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,16–3,29
- Snitt med stryk
- 3,01–3,19
- Strykprosent
- 2,9–4,9 %
- Med bokstavkarakter
- 319–347
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 11–13 | 3,33–3,67 (C–B) | 0 % |
| 2024 | 19–21 | 2,95–3,05 (C) | 0 % |
| 2023 | 19–21 | 3,06–3,16 (C) | 5–10 % |
| 2022 | 26–28 | 2,93–3,07 (C) | 0 % |
| 2021 | 26–29 | 3,26–3,40 (C) | 4–7 % |
| 2020 | 12–14 | 2,79–3,00 (C) | 0 % |
| 2019 | 24–25 | 3,08–3,16 (C) | 0 % |
| 2018 | 18–19 | 2,82 (C) | 6–11 % |
| 2017 | 25 | 3,76 (B) | 0 % |
| 2016 | 20–21 | 3,71–3,80 (B) | 0 % |
| 2015 | 15–17 | 3,31–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2014 | 25–28 | 3,00–3,16 (C) | 4–8 % |
| 2013 | 18–20 | 2,71–2,83 (C) | 5–11 % |
| 2012 | 20–23 | 3,00–3,20 (C) | 5–10 % |
| 2011 | 20–22 | 3,33–3,56 (C–B) | 18–20 % |
| 2010 | 21 | 3,38 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om IDR600
Hva er snittkarakteren i IDR600 ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk?
Snittet blant beståtte er 3,16–3,29, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 319–347 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i IDR600?
2,9–4,9 % av kandidatene har strøket i IDR600 ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i IDR600?
Den vanligste karakteren i IDR600 er C (29–32 % av kandidatene), og 39–43 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir IDR600?
IDR600 Bacheloroppgave gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk.
Hvem tar IDR600?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører IDR600?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i IDR600?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere IDR-emner ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk
- IDR200 Treningslære I
- IDR100 Idrettens organisering og ledelse I
- IDR300 Treningslære II
- IDR210 Adventure Management
- IDR310 Prestasjonspsykologi
- IDR305 Introduction to Economics for Sport Management
- IDR315 Klubbledelse
- IDR501 Idrettens organisering og ledelse II
- IDR302 Ledelse i prestasjonskulturer
- IDR105 Sport og media
Emner studentene på IDR600 også tar
Fra Bachelor i Sport Management: studentene der tar både IDR600 og disse.
- IDR250 Spiller- og arrangementslogistikk 108 kandidater
- IDR207 Idrettens samfunnsansvar 205 kandidater
- IDR602 Utplassering i idrettsorganisasjon 212 kandidater
- IDR212 Skatt, regnskap og støtteordninger for idrettslag 112 kandidater
- IDR211 Juss i idrettslag 115 kandidater
- IDR110N Idrett og bærekraft 77 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2010–2025 har 319–347 kandidater tatt IDR600 (Bacheloroppgave) ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk. Snittkarakteren blant beståtte er 3,16–3,29 (C), den vanligste karakteren er C, og 39–43 % ender på A eller B. 2,9–4,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,9–4,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

