Hopp til innhold

VPL144D: Velferd, organisering, ledelse og samarbeid

Snitt (beståtte)
3,00–3,03C
Stryk
2,2 %
Kandidater
178–181
År
2016–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,21 blant beståtte

3,21 med stryk

38 kandidater

0
A0 %
12
B32 %
22
C58 %
4
D11 %
0
E0 %
0
F0 %
V2016V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2016: 2,60–2,64V2020: 3,00–3,04V2022: 3,21–3,24V2024: 3,21V2016V2020V2022V20243,21

Stryk per termin

25 %12.5 %V2016: 9 %V2020: 0 %V2022: 0 %V2024: 0 %V2016V2020V2022V20240 %
1–2
A2–4
20 %
B36
55–56
C99
20 %
D36
1 %
E1–2
2 %
F4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,00–3,03
Snitt med stryk
2,93–2,97
Strykprosent
2,2 %
Med bokstavkarakter
178–181

Kvinner og menn

Av 165 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2016–2024.

År for år

4 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2024383,21 (C)0 %
202248–493,21–3,24 (C)0 %
202044–453,00–3,04 (C)0 %
201648–492,60–2,64 (C)8 %

Ofte stilte spørsmål om VPL144D

Hva er snittkarakteren i VPL144D ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk?

Snittet blant beståtte er 3,00–3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 178–181 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i VPL144D?

2,2 % av kandidatene har strøket i VPL144D ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk i perioden 2016–2024.

Hvilken karakter er vanligst i VPL144D?

Den vanligste karakteren i VPL144D er C (55–56 % av kandidatene), og 21–22 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir VPL144D?

VPL144D Velferd, organisering, ledelse og samarbeid gir 30,0 studiepoeng ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk.

Hvem tar VPL144D?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører VPL144D?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i VPL144D?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere VPL-emner ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk

Emner studentene på VPL144D også tar

Fra Bachelor i vernepleie, deltid: studentene der tar både VPL144D og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2016–2024 har 178–181 kandidater tatt VPL144D (Velferd, organisering, ledelse og samarbeid) ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk. Snittkarakteren blant beståtte er 3,00–3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 21–22 % ender på A eller B. 2,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.