ANT201: Animasjonsteori 3
- Snitt (beståtte)
- 3,17–3,40C
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 143–168
- År
- 2007–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 2,54–2,73 blant beståtte
2,54–2,73 med stryk
11–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,17–3,40
- Snitt med stryk
- 3,17–3,40
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 143–168
År for år
14 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 11–13 | 2,54–2,73 (C) | 0 % |
| 2020 | 9–12 | 2,60–3,09 (C) | 0 % |
| 2019 | 11 | 3,82 (B) | 0 % |
| 2018 | 9–12 | 3,10–3,45 (C) | 0 % |
| 2017 | 8–12 | 2,70–3,30 (C) | 0 % |
| 2016 | 9–10 | 3,20–3,33 (C) | 0 % |
| 2015 | 11–13 | 3,77–4,00 (B) | 0 % |
| 2014 | 10–11 | 3,70–3,82 (B) | 0 % |
| 2013 | 9–12 | 3,10–3,45 (C) | 0 % |
| 2012 | 9–11 | 2,89–3,18 (C) | 0 % |
| 2011 | 10–11 | 3,09–3,30 (C) | 0 % |
| 2010 | 10–12 | 3,45–3,73 (C–B) | 0 % |
| 2009 | 22 | 3,32 (C) | 0 % |
| 2007 | 5–6 | 2,67–2,80 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om ANT201
Hva er snittkarakteren i ANT201 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,17–3,40, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 143–168 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ANT201?
0 % av kandidatene har strøket i ANT201 ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2021.
Hvilken karakter er vanligst i ANT201?
Den vanligste karakteren i ANT201 er C (41–48 % av kandidatene), og 34–42 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ANT201?
ANT201 Animasjonsteori 3 gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar ANT201?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i ANT201?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ANT-emner ved Høgskulen i Volda
- ANT101 Animasjonsteori 1
- ANT102 Animasjonsteori 2
- ANT161 Animasjonsteori 1: Hva er animasjon?
- ANT162 Animasjonsteori 2: Former for animasjon
- ANT264 Animasjonsteori 4: Tverrfaglighet
- ANT263 Animasjonsteori 3: Animasjon og verden
- ANT113 An introduction til Japanese anim
- ANT103 Animasjonsteori 3
- ANT104 Animasjonsteori 4
Emnekoden ANT201 ved andre læresteder
- Universitetet i Bergen 15 kandidater
Emner studentene på ANT201 også tar
Fra Animasjon - bachelor: studentene der tar både ANT201 og disse.
- ANFIG161 Figurtegning 1 75 kandidater
- ANI161 Animasjon 1: Grunnprinsippene i animasjon - 2D/tegnefilm 72 kandidater
- ANFIG163 Figurtegning 3 65 kandidater
- ANFIG162 Figurtegning 2 53 kandidater
- ANI162 Animasjon 2: 3D-animasjon - stop motion og CGI 57 kandidater
- ANI263 Animasjon 3: Spesialisering 83 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2021 har 143–168 kandidater tatt ANT201 (Animasjonsteori 3) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,17–3,40 (C), den vanligste karakteren er C, og 34–42 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

