FKR111: Leik og sansemotorikk
- Snitt (beståtte)
- 2,83–2,88C
- Stryk
- 3,4–4,9 %
- Kandidater
- 282–294
- År
- 2004–2009
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2009. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2009
snitt 2,14–2,63 blant beståtte
2,14–2,63 med stryk
6–9 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,83–2,88
- Snitt med stryk
- 2,69–2,78
- Strykprosent
- 3,4–4,9 %
- Med bokstavkarakter
- 282–294
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 107 | 46 % | 3,14 | 0,0 % |
| Menn | 125 | 54 % | 2,70 | 0,0 % |
Av 232 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2009.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2009 | 6–9 | 2,14–2,63 (D–C) | 0 % |
| 2008 | 65–66 | 2,41–2,45 (D) | 9 % |
| 2007 | 47–49 | 2,46–2,51 (D–C) | 2–4 % |
| 2006 | 57–59 | 3,09–3,13 (C) | 2–3 % |
| 2005 | 52–53 | 3,10 (C) | 2–4 % |
| 2004 | 55–58 | 3,16–3,24 (C) | 2–4 % |
Ofte stilte spørsmål om FKR111
Hva er snittkarakteren i FKR111 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 2,83–2,88, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 282–294 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2009, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i FKR111?
3,4–4,9 % av kandidatene har strøket i FKR111 ved Høgskulen i Volda i perioden 2004–2009. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i FKR111?
Den vanligste karakteren i FKR111 er C (35–36 % av kandidatene), og 24–26 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir FKR111?
FKR111 Leik og sansemotorikk gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hva ligger du an til i FKR111?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere FKR-emner ved Høgskulen i Volda
- FKR112 Friluftsliv, symjing og livberging
- FKR113 Dans og salaktivitetar
- FKR114 Idrett og friluftsliv
- FKR105 Friluftsliv - skog, mark og kyst
- FKR106 Friluftsliv - vinter og vår
- FKR108 Utefag 2
- FKR107 Utefag 1
- FKR201 Friluftsliv: Skog, vatn og vassdrag
- FKR202 Friluftsliv: Sjø og kyst
- FKR203 Friluftsliv: Snø, ski, bre og høgfjell
Mest tatte emner ved Avdeling for kulturfag
- IKF105 Ernæring og fysisk aktivitet 794 kandidater
- AFPTH101 Personlig trener 670 kandidater
- AFPT101 Personlig trener 551 kandidater
- MUS102 Musikk for barn og unge 1 492 kandidater
- MUS101 Inn i musikken 1 485 kandidater
- MUS103 Inn i musikken 2 451 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2009 har 282–294 kandidater tatt FKR111 (Leik og sansemotorikk) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 2,83–2,88 (C), den vanligste karakteren er C, og 24–26 % ender på A eller B. 3,4–4,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2009, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,4–4,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

