INF212: PR og kommunikasjon 4: Kommunikasjonsteori med prosjektpraksis
- Snitt (beståtte)
- 3,68B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 467
- År
- 2006–2025
H2025
snitt 3,97 blant beståtte
3,97 med stryk
29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,68
- Snitt med stryk
- 3,68
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 467
År for år
20 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 29 | 3,97 (B) | 0 % |
| 2024 | 31 | 4,03 (B) | 0 % |
| 2023 | 22 | 3,45 (C) | 0 % |
| 2022 | 27 | 3,89 (B) | 0 % |
| 2021 | 33 | 3,58 (B) | 0 % |
| 2020 | 38 | 3,58 (B) | 0 % |
| 2019 | 16 | 2,75 (C) | 0 % |
| 2018 | 22 | 3,77 (B) | 0 % |
| 2017 | 26 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2016 | 21 | 3,62 (B) | 0 % |
| 2015 | 22 | 3,86 (B) | 0 % |
| 2014 | 16 | 3,56 (B) | 0 % |
| 2013 | 21 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2012 | 26 | 3,04 (C) | 0 % |
| 2011 | 20 | 3,60 (B) | 0 % |
| 2010 | 22 | 3,45 (C) | 0 % |
| 2009 | 22 | 3,86 (B) | 0 % |
| 2008 | 16 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2007 | 15 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2006 | 22 | 4,05 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INF212
Hva er snittkarakteren i INF212 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,68, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 467 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INF212?
0 % av kandidatene har strøket i INF212 ved Høgskulen i Volda i perioden 2006–2025.
Hvilken karakter er vanligst i INF212?
Den vanligste karakteren i INF212 er B (34 % av kandidatene), og 56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INF212?
INF212 PR og kommunikasjon 4: Kommunikasjonsteori med prosjektpraksis gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar INF212?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i INF212?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere INF-emner ved Høgskulen i Volda
- INF211 PR og kommunikasjon 3: Samfunnskommunikasjon og CSR
- INF213 PR og kommunikasjon 5: Arbeidslivsrelevans gjennom praksis
- INF131 PR og kommunikasjon 1: Innføring med praktiske øvingar
- INF122 PR og kommunikasjon 2: Kommunikasjonsteori med nettpraksis
- INF112 PR og kommunikasjon 2: Kommunikasjonsteori med nettpraksis
- INF121 PR og kommunikasjon 1: Teoriinnføring med praktiske øvinger
- INF111 Informasjon 1: Teoriinnføring med praktiske øvingar
- INF132 PR og kommunikasjon 2: Kommunikasjonsteori
- INF201 Informasjon 3
- INF202 Informasjon 4
Emnekoden INF212 ved andre læresteder
- Universitetet i Bergen 18 kandidater
- Universitetet i Oslo 11 kandidater
Emner studentene på INF212 også tar
- SAJ101 Innføring i norsk samfunnsliv 1 292 kandidater
- JOU111 Journalistikk 1 - Hva er journalistikk? 451 kandidater
- MD105 Editorial design 728 kandidater
- MEV221 Medievitenskap 3 - Fra fag til forskning: Hvordan analysere medier. 1 081 kandidater
- MEV121 Medievitenskap 1 - Medium, ytringsfrihet og offentlighet 922 kandidater
- MEV123 Medievitenskap 2 - Media, kommunikasjon og makt 340 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2025 har 467 kandidater tatt INF212 (PR og kommunikasjon 4: Kommunikasjonsteori med prosjektpraksis) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,68 (B), den vanligste karakteren er B, og 56 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,97 (B) – omtrent som året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

