IPA302: Prosessledelse
- Snitt (beståtte)
- 3,46–3,61C–B
- Stryk
- 1,3–2,8 %
- Kandidater
- 278–310
- År
- 2005–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 2,93–3,31 blant beståtte
2,93–3,31 med stryk
12–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,46–3,61
- Snitt med stryk
- 3,37–3,56
- Strykprosent
- 1,3–2,8 %
- Med bokstavkarakter
- 278–310
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 12–15 | 2,93–3,31 (C) | 0 % |
| 2024 | 13 | 3,46 (C) | 0 % |
| 2022 | 17 | 3,65 (B) | 0 % |
| 2021 | 27 | 3,30 (C) | 0 % |
| 2020 | 19 | 3,95 (B) | 0 % |
| 2019 | 17–20 | 3,41–3,59 (C–B) | 5–11 % |
| 2018 | 14–16 | 3,60–3,80 (B) | 0 % |
| 2017 | 13–14 | 3,85–3,93 (B) | 0 % |
| 2016 | 11–12 | 3,64–3,75 (B) | 0 % |
| 2015 | 18 | 3,78 (B) | 0 % |
| 2014 | 18 | 3,72 (B) | 0 % |
| 2013 | 18–20 | 3,58–3,74 (B) | 0 % |
| 2012 | 23–24 | 3,79–3,87 (B) | 0 % |
| 2011 | 9–12 | 2,91–3,40 (C) | 0 % |
| 2010 | 11–14 | 3,45–3,64 (C–B) | 8–17 % |
| 2008 | 12–16 | 3,00–3,42 (C) | 7–15 % |
| 2007 | 12–14 | 3,17–3,27 (C) | 8–15 % |
| 2006 | 7–11 | 2,67–3,33 (C) | 0 % |
| 2005 | 7–10 | 2,78–3,14 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om IPA302
Hva er snittkarakteren i IPA302 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,46–3,61, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 278–310 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i IPA302?
1,3–2,8 % av kandidatene har strøket i IPA302 ved Høgskulen i Volda i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i IPA302?
Den vanligste karakteren i IPA302 er B (36–40 % av kandidatene), og 50–56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir IPA302?
IPA302 Prosessledelse gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hva ligger du an til i IPA302?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere IPA-emner ved Høgskulen i Volda
- IPA304 Ledelse og personalutvikling
- IPA303 Offentlig ledelse og kommunikasjon
- IPA301 Regional planlegging og utvikling
- IPA111 Samfunnskunnskap
- IPA112 Forvaltningskunnskap
- IPA213 The European Union and Regional development: theories and practice
- IPA202 Lokalsamfunnsplanlegging og utvikling
- IPA307 Forskingsmetode og vitskapsteori
- IPA107-AVG Offentleg rett 1
- IPA210A Bacheloroppgave i planlegging og administrasjon: Fordypning i regionalt utviklingsarbeid
Emner studentene på IPA302 også tar
- RUS301 Rus som kulturelt og sosialt fenomen 392 kandidater
- RUS302 Tiltak mot rusproblem 336 kandidater
- IPA309 Masteroppgåve i samfunnsplanlegging og leiing 35 kandidater
- POL302 Helsefremmende lokalsamfunn - Samhandling 61 kandidater
- IPA308 Masteroppgave i samfunnsplanlegging og leiing 21 kandidater
- MEI301 Meistring og myndiggjering - samhandlingsperspektivet 336 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 278–310 kandidater tatt IPA302 (Prosessledelse) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,46–3,61 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 50–56 % ender på A eller B. 1,3–2,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,3–2,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

