- Snitt (beståtte)
- 3,38–3,50C
- Stryk
- 0,8–1,6 %
- Kandidater
- 247–268
- År
- 2007–2023
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2023
snitt 3,20–3,31 blant beståtte
3,20–3,31 med stryk
15–16 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,38–3,50
- Snitt med stryk
- 3,33–3,47
- Strykprosent
- 0,8–1,6 %
- Med bokstavkarakter
- 247–268
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 15–16 | 3,20–3,31 (C) | 0 % |
| 2021 | 16–18 | 3,00–3,24 (C) | 0 % |
| 2020 | 19–20 | 3,00–3,10 (C) | 0 % |
| 2019 | 14–15 | 3,36–3,47 (C) | 0 % |
| 2018 | 14 | 3,21 (C) | 0 % |
| 2017 | 13 | 3,46 (C) | 0 % |
| 2016 | 8–9 | 3,75–3,89 (B) | 0 % |
| 2015 | 11–13 | 3,33–3,58 (C–B) | 0 % |
| 2014 | 9–13 | 3,11–3,50 (C–B) | 8–20 % |
| 2013 | 8–9 | 3,22–3,38 (C) | 0 % |
| 2012 | 23–24 | 3,63–3,70 (B) | 0 % |
| 2011 | 23–24 | 3,13–3,21 (C) | 0 % |
| 2010 | 21–23 | 3,67–3,75 (B) | 5–9 % |
| 2009 | 13–14 | 3,62–3,71 (B) | 0 % |
| 2008 | 20–21 | 3,90–4,00 (B) | 0 % |
| 2007 | 20–22 | 3,38–3,52 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MUS212
Hva er snittkarakteren i MUS212 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,38–3,50, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 247–268 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUS212?
0,8–1,6 % av kandidatene har strøket i MUS212 ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MUS212?
Den vanligste karakteren i MUS212 er C (37–40 % av kandidatene), og 44–48 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUS212?
MUS212 Arrangering gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar MUS212?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MUS212?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MUS212?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUS-emner ved Høgskulen i Volda
- MUS102 Musikk for barn og unge 1
- MUS101 Inn i musikken 1
- MUS103 Inn i musikken 2
- MUS104 Musikk for barn og unge 2
- MUS204 Utøving og formidling 2
- MUS201 Utøving og formidling 1
- MUS205 Bacheloroppgåve i musikk
- MUS206 Intuitiv komposisjon/improvisasjon og musikkfilosofi
- MUS105 Musikkteknologi 1
- MUS208 Ensembleleiing
Emnekoden MUS212 ved andre læresteder
- Ansgar høyskole 114 kandidater
Emner studentene på MUS212 også tar
Fra Musikk - bachelor: studentene der tar både MUS212 og disse.
- MUS213 Musikkteknologi 2 132 kandidater
- MUS141 Musikkfaglig innføring 1 46 kandidater
- MUS142 Musikk og samspill 1 50 kandidater
- MUS221 Låtskriving og arrangering 14 kandidater
- MUS225 Musikkteknologi og produksjon 14 kandidater
- MUS144 Musikk og samspill 2 23 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2023 har 247–268 kandidater tatt MUS212 (Arrangering) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,38–3,50 (C), den vanligste karakteren er C, og 44–48 % ender på A eller B. 0,8–1,6 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,8–1,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

