SRS102N: Bærekraft og globalisering
- Snitt (beståtte)
- 2,67C
- Stryk
- 3,6 %
- Kandidater
- 786
- År
- 2009–2023
V2023
snitt 2,63 blant beståtte
2,63 med stryk
35 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 2,67
- Snitt med stryk
- 2,57
- Strykprosent
- 3,6 %
- Med bokstavkarakter
- 786
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 618 | 84 % | 2,66 | 3,7 % |
| Menn | 115 | 16 % | 2,89 | 0,0 % |
Av 733 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2009–2023.
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 35 | 2,63 (C) | 0 % |
| 2022 | 19 | 3,37 (C) | 0 % |
| 2021 | 32 | 3,47 (C) | 0 % |
| 2020 | 29 | 2,90 (C) | 0 % |
| 2019 | 49 | 3,29 (C) | 0 % |
| 2018 | 62 | 2,68 (C) | 0 % |
| 2017 | 74 | 2,74 (C) | 8 % |
| 2016 | 52 | 2,50 (C) | 0 % |
| 2015 | 70 | 2,41 (D) | 0 % |
| 2014 | 56 | 2,08 (D) | 11 % |
| 2013 | 66 | 2,53 (C) | 6 % |
| 2012 | 79 | 2,50 (C) | 4 % |
| 2011 | 81 | 2,54 (C) | 11 % |
| 2010 | 44 | 2,82 (C) | 0 % |
| 2009 | 38 | 2,68 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om SRS102N
Hva er snittkarakteren i SRS102N ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 2,67, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 786 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SRS102N?
3,6 % av kandidatene har strøket i SRS102N ved Høgskulen i Volda i perioden 2009–2023.
Hvilken karakter er vanligst i SRS102N?
Den vanligste karakteren i SRS102N er C (37 % av kandidatene), og 19 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SRS102N?
SRS102N Bærekraft og globalisering gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hva ligger du an til i SRS102N?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere SRS-emner ved Høgskulen i Volda
- SRS101N Demokrati og medborgerskap
- SRS103N Demokrati og samfunnsfag i skolen
- SRS104N Globale samfunnsutfordringer
- SRS102 Skuleretta samfunnsfag: Konfliktar i samfunnet
- SRS101 Skuleretta samfunnsfag: Natur og samfunn i Noreg
- SRS104 Skuleretta samfunnsfag: Aust-Afrika
- SRS103 Skuleretta samfunnsfag: Urbanisering og globalisering, kontinuitet og vendepunkt
- SRS105UTL Skuleretta samfunnsfag: Utveksling for utvikling
- SRS105 Skuleretta samfunnsfag: Utveksling for utvikling
Mest tatte emner ved Avdeling for samfunnsfag og historie
- HI112N Norsk og internasjonal oversynshistorie 1536-1870 1 145 kandidater
- HI111N Norsk og internasjonal oversynshistorie ca 300-1536 1 129 kandidater
- HI113N Norsk og internasjonal oversynshistorie ca 1870-2000 790 kandidater
- HI201 Globalhistorie. Europa, Vesten og verden 657 kandidater
- SASOS235 Klientretta tema, integreringsemne og bacheloroppgåve 609 kandidater
- IPA304 Ledelse og personalutvikling 602 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2009–2023 har 786 kandidater tatt SRS102N (Bærekraft og globalisering) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 2,67 (C), den vanligste karakteren er C, og 19 % ender på A eller B. 3,6 % av kandidatene stryker. I 2023 endte snittet på 2,63 (C) – ned fra 3,37 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

