Hopp til innhold

IRB22019: Konstruksjonsteknikk 2

Snitt (beståtte)
2,46–2,52D–C
Stryk
26,1–26,6 %
Kandidater
154–157
År
2020–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2020–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2022

snitt 2,57 blant beståtte

1,83 med stryk

42 kandidater

3
A7 %
6
B14 %
4
C10 %
9
D21 %
8
E19 %
12
F29 %
V2020V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2020: 2,26–2,36V2021: 2,59–2,64V2022: 2,57V2020V2021V20222,57

Stryk per termin

50 %25 %V2020: 28–29 %V2021: 22–23 %V2022: 29 %V2020V2021V202229 %
3–4
A5–7
9–10
B14–15
23 %
C36
20 %
D31
17–18
E27
26–27
F41

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,46–2,52
Snitt med stryk
1,81–1,86
Strykprosent
26,1–26,6 %
Med bokstavkarakter
154–157

År for år

3 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2022422,57 (C)29 %
202153–542,59–2,64 (C)22–23 %
202059–612,26–2,36 (D)28–29 %

Ofte stilte spørsmål om IRB22019

Hva er snittkarakteren i IRB22019 ved Høgskolen i Østfold?

Snittet blant beståtte er 2,46–2,52, som tilsvarer bokstavkarakteren D–C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 154–157 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2020–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IRB22019?

26,1–26,6 % av kandidatene har strøket i IRB22019 ved Høgskolen i Østfold i perioden 2020–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i IRB22019?

Den vanligste karakteren i IRB22019 er F (26–27 % av kandidatene), og 12–14 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir IRB22019?

IRB22019 Konstruksjonsteknikk 2 gir 10,0 studiepoeng ved Høgskolen i Østfold.

Hvem tar IRB22019?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører IRB22019?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i IRB22019?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IRB-emner ved Høgskolen i Østfold

Emner studentene på IRB22019 også tar

Fra Bachelorstudium i ingeniørfag - bygg og miljø: studentene der tar både IRB22019 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2020–2022 har 154–157 kandidater tatt IRB22019 (Konstruksjonsteknikk 2) ved Høgskolen i Østfold. Snittkarakteren blant beståtte er 2,46–2,52 (D–C), den vanligste karakteren er F, og 12–14 % ender på A eller B. 26,1–26,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2020–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 26,1–26,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.