Hopp til innhold

IRE22013: Kommunikasjonsnett

Snitt (beståtte)
3,29–3,40C
Stryk
2,3–4,8 %
Kandidater
204–224
År
2013–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2022

snitt 4,39 blant beståtte

4,39 med stryk

33 kandidater

18
A55 %
10
B30 %
5
C15 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2013V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2013: 3,11–3,50V2014: 2,56–2,69V2015: 2,85–2,97V2016: 2,90–3,05V2017: 3,05–3,16V2018: 3,16–3,37V2019: 2,67–2,83V2020: 3,63–3,74V2021: 4,40V2022: 4,39V2013V2015V2018V2020V20224,39

Stryk per termin

25 %12.5 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 3–6 %V2016: 4–9 %V2017: 5–10 %V2018: 5–10 %V2019: 0 %V2020: 4–8 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2013V2015V2018V2020V20220 %
17–20
A37–41
20–23
B43–47
38–41
C84
11–13
D24–26
5–8
E11–16
2–5
F5–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,29–3,40
Snitt med stryk
3,13–3,32
Strykprosent
2,3–4,8 %
Med bokstavkarakter
204–224

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2022334,39 (B)0 %
2021104,40 (B)0 %
202024–263,63–3,74 (B)4–8 %
201921–232,67–2,83 (C)0 %
201819–223,16–3,37 (C)5–10 %
201720–223,05–3,16 (C)5–10 %
201621–242,90–3,05 (C)4–9 %
201533–362,85–2,97 (C)3–6 %
201415–172,56–2,69 (C)0 %
20138–113,11–3,50 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om IRE22013

Hva er snittkarakteren i IRE22013 ved Høgskolen i Østfold?

Snittet blant beståtte er 3,29–3,40, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 204–224 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IRE22013?

2,3–4,8 % av kandidatene har strøket i IRE22013 ved Høgskolen i Østfold i perioden 2013–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i IRE22013?

Den vanligste karakteren i IRE22013 er C (38–41 % av kandidatene), og 37–42 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir IRE22013?

IRE22013 Kommunikasjonsnett gir 10,0 studiepoeng ved Høgskolen i Østfold.

Hvem tar IRE22013?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører IRE22013?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i IRE22013?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IRE-emner ved Høgskolen i Østfold

Emner studentene på IRE22013 også tar

Fra Bachelorstudium i ingeniørfag - elektro: elektronikk og grønn energi: studentene der tar både IRE22013 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2013–2022 har 204–224 kandidater tatt IRE22013 (Kommunikasjonsnett) ved Høgskolen i Østfold. Snittkarakteren blant beståtte er 3,29–3,40 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–42 % ender på A eller B. 2,3–4,8 % av kandidatene stryker. I 2022 endte snittet på 4,39 (B) – omtrent som året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,3–4,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.