Hopp til innhold

SFB13009: Kulturmøter I

Snitt (beståtte)
3,30–3,46C
Stryk
3,1–5,4 %
Kandidater
379–431
År
2009–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,10–3,33 blant beståtte

2,58–3,00 med stryk

10–12 kandidater

0
A0 %
5
B42–50
3
C25–30
0
D0 %
1–2
E9–18
1–2
F9–18
H2009V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2009: 2,86–3,14V2011: 3,79–3,85H2011: 3,63–4,00V2012: 2,00–2,50H2012: 3,36–3,55V2013: 3,17–3,50H2013: 3,54–3,57V2014: 2,73–3,27H2014: 3,29–3,50V2015: 3,62–3,92H2015: 3,29–3,50V2016: 3,74–3,83H2016: 3,33–3,50V2017: 3,00–3,19H2017: 3,27–3,40V2018: 3,60–3,69H2018: 2,83–3,17V2019: 3,22–3,42H2019: 3,39–3,63V2020: 3,59–3,65V2021: 3,23V2022: 2,96H2022: 3,78–4,14V2023: 3,13–3,25V2024: 3,10–3,33H2009H2013H2016H2019V20243,10–3,33

Stryk per termin

25 %12.5 %H2009: 0 %V2011: 0 %H2011: 0 %V2012: 0 %H2012: 8–17 %V2013: 0 %H2013: 0 %V2014: 0 %H2014: 6–13 %V2015: 7–15 %H2015: 0 %V2016: 0 %H2016: 0 %V2017: 0 %H2017: 0 %V2018: 0 %H2018: 0 %V2019: 0 %H2019: 5–11 %V2020: 2–5 %V2021: 0 %V2022: 4–7 %H2022: 9–22 %V2023: 24–25 %V2024: 9–18 %H2009H2013H2016H2019V20249–18 %
13–17
A54–65
28–32
B117–123
31–36
C133–138
11–16
D48–61
3–6
E14–23
3–5
F13–21

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,30–3,46
Snitt med stryk
3,13–3,35
Strykprosent
3,1–5,4 %
Med bokstavkarakter
379–431

År for år

15 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202410–123,10–3,33 (C)9–18 %
202320–213,13–3,25 (C)24–25 %
202235–403,17–3,24 (C)5–11 %
2021303,23 (C)0 %
202041–433,59–3,65 (B)2–5 %
201942–483,29–3,50 (C–B)2–5 %
201820–233,38–3,55 (C–B)0 %
201726–293,10–3,27 (C)0 %
201635–383,54–3,67 (B)0 %
201525–313,44–3,69 (C–B)3–8 %
201423–303,04–3,40 (C)3–8 %
201324–273,36–3,54 (C–B)0 %
201216–212,88–3,18 (C)5–12 %
201119–233,73–3,90 (B)0 %
200913–152,86–3,14 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om SFB13009

Hva er snittkarakteren i SFB13009 ved Høgskolen i Østfold?

Snittet blant beståtte er 3,30–3,46, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 379–431 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SFB13009?

3,1–5,4 % av kandidatene har strøket i SFB13009 ved Høgskolen i Østfold i perioden 2009–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SFB13009?

Den vanligste karakteren i SFB13009 er C (31–36 % av kandidatene), og 41–47 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SFB13009?

SFB13009 Kulturmøter I gir 10,0 studiepoeng ved Høgskolen i Østfold.

Hvem tar SFB13009?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i SFB13009?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SFB-emner ved Høgskolen i Østfold

Emner studentene på SFB13009 også tar

Fra Bachelorstudium i internasjonal kommunikasjon: studentene der tar både SFB13009 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2009–2024 har 379–431 kandidater tatt SFB13009 (Kulturmøter I) ved Høgskolen i Østfold. Snittkarakteren blant beståtte er 3,30–3,46 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–47 % ender på A eller B. 3,1–5,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,1–5,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.