MA101: Sansearbeid 1år
- Snitt (beståtte)
- 3,71B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 313
- År
- 2016–2025
V2025
snitt 3,81 blant beståtte
3,81 med stryk
27 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,71
- Snitt med stryk
- 3,71
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 310
3 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 182 | 68 % | 3,86 | 0,0 % |
| Menn | 84 | 32 % | 3,63 | 0,0 % |
Av 266 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 84 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2016–2025.
År for år
10 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 27 | 3,81 (B) | 0 % |
| 2024 | 58 | 3,60 (B) | 0 % |
| 2023 | 55 | 3,36 (C) | 0 % |
| 2022 | 24 | 3,54 (B) | 0 % |
| 2021 | 28 | 3,54 (B) | 0 % |
| 2020 | 28 | 3,93 (B) | 0 % |
| 2019 | 27 | 4,30 (B) | 0 % |
| 2018 | 23 | 3,83 (B) | 0 % |
| 2017 | 24 | 3,83 (B) | 0 % |
| 2016 | 19 | 3,88 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MA101
Hva er snittkarakteren i MA101 ved NSKI Høyskole?
Snittet blant beståtte er 3,71, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 310 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MA101?
0 % av kandidatene har strøket i MA101 ved NSKI Høyskole i perioden 2016–2025.
Hvilken karakter er vanligst i MA101?
Den vanligste karakteren i MA101 er B (43 % av kandidatene), og 60 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MA101?
MA101 Sansearbeid 1år gir 6,0 studiepoeng ved NSKI Høyskole.
Hva ligger du an til i MA101?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MA-emner ved NSKI Høyskole
Emner studentene på MA101 også tar
- SKU301 Praktisk skuespillerarbeid 3år 250 kandidater
- SKU101 Praktisk skuespillerarbeid 1år 277 kandidater
- SKU201 Praktisk skuespillerarbeid 2år 232 kandidater
- IM101 Improvisasjon 1år 482 kandidater
- BEV101 Bevegelse 1år 257 kandidater
- IM301 Improvisasjon 3år skuespillerfag 251 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2016–2025 har 313 kandidater tatt MA101 (Sansearbeid 1år) ved NSKI Høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,71 (B), den vanligste karakteren er B, og 60 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,81 (B) – opp fra 3,60 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

