- Snitt (beståtte)
- 3,31–3,38C
- Stryk
- 2,6–5,3 %
- Kandidater
- 73–79
- År
- 2019–2023
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2023
snitt 3,14–3,63 blant beståtte
3,14–3,63 med stryk
6–9 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,31–3,38
- Snitt med stryk
- 3,13–3,29
- Strykprosent
- 2,6–5,3 %
- Med bokstavkarakter
- 73–79
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2022 | 17 | 3,71 (B) | 0 % |
| 2021 | 23–24 | 2,95 (C) | 4–8 % |
| 2020 | 13–15 | 3,25–3,38 (C) | 7–14 % |
| 2019 | 14 | 3,50 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om 4REL113
Hva er snittkarakteren i 4REL113 ved NLA Høgskolen?
Snittet blant beståtte er 3,31–3,38, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 73–79 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 4REL113?
2,6–5,3 % av kandidatene har strøket i 4REL113 ved NLA Høgskolen i perioden 2019–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i 4REL113?
Den vanligste karakteren i 4REL113 er C (30–33 % av kandidatene), og 39–43 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 4REL113?
4REL113 Religion, kultur og samfunn gir 10,0 studiepoeng ved NLA Høgskolen.
Hvem tar 4REL113?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i 4REL113?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere 4R-emner ved NLA Høgskolen
- 4REL150 Livssyn og etikk
- 4REL111 Jødedom, kristendom og islam
- 4REL112 Religion, tekst og tolkning
- 4RELPED130 Danning og trosopplæring - barn og unge
- 4RELPED110 Relasjonsledelse
- 4RELPED120 Ledelsesfilosofi
- 4REL114 Indiske religioner og nyreligiøsitet
- 4REL120 Kristendommens historie
- 4REL130 Innføring i religionsvitenskap
- 4REL140 Religionsvitenskap med fordypning
Mest tatte emner ved Avdeling for teologi, religion og filosofi - Oslo
- 4KRD1114 Konfesjonskunnskap, Apologetikk, Troslære I, Etikk I 112 kandidater
- 4KRD1113 Det gamle testamentet I, Det nye testamentet I, Kristendommens historie I 88 kandidater
- 4TEOL130 Innføring i praktisk teologi 88 kandidater
- 4PTA300 Organisasjon og ledelse 56 kandidater
- 4TEOL140 Teologi for en misjonal kirke 54 kandidater
- 4PTA302 Barne- og ungdomsarbeid 47 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2023 har 73–79 kandidater tatt 4REL113 (Religion, kultur og samfunn) ved NLA Høgskolen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,31–3,38 (C), den vanligste karakteren er C, og 39–43 % ender på A eller B. 2,6–5,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,6–5,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

