Hopp til innhold

GL5PE1: Pedagogikk og elevkunnskap 1, 1.studieår 5-10

Snitt (beståtte)
3,12–3,16C
Stryk
2,5–3,1 %
Kandidater
318–326
År
2011–2017

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2011–2017. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2017

snitt 3,32–3,38 blant beståtte

3,09–3,14 med stryk

43–44 kandidater

5
A11–12
14
B32–33
13
C30 %
7
D16 %
1–2
E2–5
3
F7 %
V2011V2017

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2011: 3,10V2012: 3,25V2013: 2,97–3,09V2014: 2,92–3,00V2015: 3,02–3,06V2016: 3,28V2017: 3,32–3,38V2011V2013V2014V2016V20173,32–3,38

Stryk per termin

25 %12.5 %V2011: 2–4 %V2012: 7 %V2013: 0 %V2014: 2–4 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 7 %V2011V2013V2014V2016V20177 %
9 %
A28–30
24–25
B78
41–42
C133
17 %
D55
5–6
E16–20
2–3
F8–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,12–3,16
Snitt med stryk
3,03–3,08
Strykprosent
2,5–3,1 %
Med bokstavkarakter
318–326

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner17065 %3,340,0 %
Menn9235 %3,090,0 %

Av 262 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 84 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2011–2017.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201743–443,32–3,38 (C)7 %
2016543,28 (C)0 %
201547–483,02–3,06 (C)0 %
201450–532,92–3,00 (C)2–4 %
201331–332,97–3,09 (C)0 %
2012433,25 (C)7 %
201150–513,10 (C)2–4 %

Ofte stilte spørsmål om GL5PE1

Hva er snittkarakteren i GL5PE1 ved NLA Høgskolen?

Snittet blant beståtte er 3,12–3,16, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 318–326 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2011–2017, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GL5PE1?

2,5–3,1 % av kandidatene har strøket i GL5PE1 ved NLA Høgskolen i perioden 2011–2017. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GL5PE1?

Den vanligste karakteren i GL5PE1 er C (41–42 % av kandidatene), og 33–34 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GL5PE1?

GL5PE1 Pedagogikk og elevkunnskap 1, 1.studieår 5-10 gir 15,0 studiepoeng ved NLA Høgskolen.

Hva ligger du an til i GL5PE1?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GL-emner ved NLA Høgskolen

Mest tatte emner ved Avdeling for lærerutdanning - Bergen

Kort oppsummert

I perioden 2011–2017 har 318–326 kandidater tatt GL5PE1 (Pedagogikk og elevkunnskap 1, 1.studieår 5-10) ved NLA Høgskolen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,12–3,16 (C), den vanligste karakteren er C, og 33–34 % ender på A eller B. 2,5–3,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2011–2017, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,5–3,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.