Hopp til innhold

IKS211: Metode

Snitt (beståtte)
3,23–3,55C–B
Stryk
7,1–9,4 %
Kandidater
32–42
År
2014–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 3,44–3,88 blant beståtte

2,55–2,83 med stryk

10–13 kandidater

1–2
A8–18
4
B31–40
1–2
C8–18
1–2
D8–18
0
E0 %
3
F23–30
H2014H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2014: 3,50H2016: 3,38–3,86H2018: 2,83–3,17H2020: 2,83–3,17H2022: 3,44–3,88H2014H2016H2018H2020H20223,44–3,88

Stryk per termin

50 %25 %H2014: 0 %H2016: 0 %H2018: 0 %H2020: 0 %H2022: 23–30 %H2014H2016H2018H2020H202223–30 %
5–12
A2–4
30–41
B12–14
28–38
C11–13
11–22
D4–8
0 %
E0
7–9
F3

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,23–3,55
Snitt med stryk
2,97–3,25
Strykprosent
7,1–9,4 %
Med bokstavkarakter
32–42

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202210–133,44–3,88 (C–B)23–30 %
20205–72,83–3,17 (C)0 %
20185–72,83–3,17 (C)0 %
20166–93,38–3,86 (C–B)0 %
201463,50 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om IKS211

Hva er snittkarakteren i IKS211 ved Ansgar høyskole?

Snittet blant beståtte er 3,23–3,55, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 32–42 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IKS211?

7,1–9,4 % av kandidatene har strøket i IKS211 ved Ansgar høyskole i perioden 2014–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvor mange studiepoeng gir IKS211?

IKS211 Metode gir 10,0 studiepoeng ved Ansgar høyskole.

Hvem tar IKS211?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i IKS211?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IKS-emner ved Ansgar høyskole

Mest tatte emner ved Ansgar høyskole (uspesifisert underenhet)

Kort oppsummert

I perioden 2014–2022 har 32–42 kandidater tatt IKS211 (Metode) ved Ansgar høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,23–3,55 (C–B), og 37–50 % ender på A eller B. 7,1–9,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,1–9,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.