TEOL201: Teologi I
- Snitt (beståtte)
- 3,10–3,30C
- Stryk
- 2,9–6,5 %
- Kandidater
- 119–142
- År
- 2013–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 2,56–2,88 blant beståtte
2,28–2,72 med stryk
16–20 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,10–3,30
- Snitt med stryk
- 2,91–3,20
- Strykprosent
- 2,9–6,5 %
- Med bokstavkarakter
- 119–142
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 16–20 | 2,56–2,88 (C) | 5–12 % |
| 2020 | 19–20 | 2,68–2,75 (C) | 0 % |
| 2019 | 11–13 | 3,42–3,58 (C–B) | 0 % |
| 2018 | 17–19 | 3,50–3,61 (B) | 0 % |
| 2017 | 9–11 | 3,40–3,70 (C–B) | 0 % |
| 2016 | 14–17 | 3,27–3,54 (C–B) | 6–13 % |
| 2015 | 8–11 | 3,11–3,43 (C) | 10–22 % |
| 2014 | 15–19 | 3,00–3,33 (C) | 6–13 % |
| 2013 | 10–12 | 3,18–3,36 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TEOL201
Hva er snittkarakteren i TEOL201 ved Ansgar høyskole?
Snittet blant beståtte er 3,10–3,30, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 119–142 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TEOL201?
2,9–6,5 % av kandidatene har strøket i TEOL201 ved Ansgar høyskole i perioden 2013–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TEOL201?
Den vanligste karakteren i TEOL201 er B (29–35 % av kandidatene), og 40–48 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TEOL201?
TEOL201 Teologi I gir 15,0 studiepoeng ved Ansgar høyskole.
Hvem tar TEOL201?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TEOL201?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TEOL201?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TEOL-emner ved Ansgar høyskole
Emnekoden TEOL201 ved andre læresteder
- NLA Høgskolen 49 kandidater
Emner studentene på TEOL201 også tar
Fra Bachelor i teologi: studentene der tar både TEOL201 og disse.
- EXP116 Examen facultatum med teologisk metode 14 kandidater
- TEOL231 Bibelteologi og hermeneutikk 18 kandidater
- EXP105 Examen Facultatum (allmenn variant) 202 kandidater
- TEOL233 Evangelikal teologi 17 kandidater
- PRA202 Forkynnelse og gudstjeneste 48 kandidater
- PRA231 Gudstjeneste og forkynnelse 15 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2021 har 119–142 kandidater tatt TEOL201 (Teologi I) ved Ansgar høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,10–3,30 (C), den vanligste karakteren er B, og 40–48 % ender på A eller B. 2,9–6,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,9–6,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

