RLE1007N: Bibelfag (nett)
- Snitt (beståtte)
- 2,96–3,29C
- Stryk
- 3,3–7,9 %
- Kandidater
- 73–93
- År
- 2019–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 2,91–3,27 blant beståtte
2,46–3,00 med stryk
11–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,96–3,29
- Snitt med stryk
- 2,75–3,16
- Strykprosent
- 3,3–7,9 %
- Med bokstavkarakter
- 73–93
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 11–15 | 2,91–3,27 (C) | 7–17 % |
| 2024 | 13–14 | 2,64–2,77 (C) | 0 % |
| 2023 | 8–10 | 2,70–3,00 (C) | 0 % |
| 2022 | 7–11 | 2,67–3,33 (C) | 0 % |
| 2021 | 11–13 | 3,58–3,75 (B) | 0 % |
| 2020 | 11–15 | 2,91–3,27 (C) | 7–17 % |
| 2019 | 12–15 | 3,25–3,58 (C–B) | 7–15 % |
Ofte stilte spørsmål om RLE1007N
Hva er snittkarakteren i RLE1007N ved Fjellhaug Internasjonale Høgskole?
Snittet blant beståtte er 2,96–3,29, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 73–93 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i RLE1007N?
3,3–7,9 % av kandidatene har strøket i RLE1007N ved Fjellhaug Internasjonale Høgskole i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvor mange studiepoeng gir RLE1007N?
RLE1007N Bibelfag (nett) gir 10,0 studiepoeng ved Fjellhaug Internasjonale Høgskole.
Hvem tar RLE1007N?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører RLE1007N?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i RLE1007N?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere RLE-emner ved Fjellhaug Internasjonale Høgskole
- RLE1002N Kirkehistorie og kirkekunnskap (nett)
- RLE1001 Innføring i Bibelen
- RLE1004N Verdensreligionene (nett)
- RLE1003N Kristen tro, etikk og livstolkning (nett)
- RLE1003 Kristen tro, etikk og livstolkning
- RLE1002 Kirkehistorie og konfesjonskunnskap
- RLE1004 Verdensreligionene
- RLE1001N Innføring i Bibelen (nett)
- RLE1007 Bibelfag
- RLE1006N Livssyn og KRLE-didaktikk (nett)
Mest tatte emner ved Avdeling Oslo
- EX1001 Examen philosophicum 232 kandidater
- KRLE1001N Hellige skrifter - religion, tekst og tolkning (nett) 222 kandidater
- BMM1003 Christian Belief and Ethics 182 kandidater
- BMM1001 Introduction to the Bible 170 kandidater
- BMM1004 Introducing Practical Theology - Church, Worship and Diakonia 165 kandidater
- BMM1002 Church History and Christian Denominations 149 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2025 har 73–93 kandidater tatt RLE1007N (Bibelfag (nett)) ved Fjellhaug Internasjonale Høgskole. Snittkarakteren blant beståtte er 2,96–3,29 (C), og 33–44 % ender på A eller B. 3,3–7,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,3–7,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

