Hopp til innhold

GRA 22391: Leadership in Organizations

Én av 5 eksamener i GRA 2239 Leadership in Organizations

Snitt (beståtte)
4,15–4,16B
Stryk
0,1–0,2 %
Kandidater
1 064
År
2006–2019

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2019. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2019

snitt 4,19 blant beståtte

4,19 med stryk

108 kandidater

26
A24 %
76
B70 %
6
C6 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2006V2019

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2006: 3,44V2007: 3,62–3,65V2008: 4,02–4,07V2009: 3,53V2010: 4,24V2011: 3,70V2012: 4,54V2013: 4,67V2014: 4,75V2015: 3,93V2016: 4,46V2017: 4,52–4,53V2018: 4,11–4,16V2019: 4,19V2006V2009V2013V2016V20194,19

Stryk per termin

25 %12.5 %V2006: 0 %V2007: 1–2 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2006V2009V2013V2016V20190 %
39–40
A420
43 %
B462
11 %
C119–120
5 %
D52–54
1 %
E9–11
0 %
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
4,15–4,16
Snitt med stryk
4,14–4,16
Strykprosent
0,1–0,2 %
Med bokstavkarakter
1 063

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner77476 %4,260,0 %
Menn24024 %4,200,0 %

Av 1 014 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 95 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2006–2019.

År for år

14 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20191084,19 (B)0 %
2018100–1024,11–4,16 (B)0 %
201792–934,52–4,53 (A)0 %
2016854,46 (B)0 %
2015753,93 (B)0 %
2014814,75 (A)0 %
2013554,67 (A)0 %
2012804,54 (A)0 %
2011843,70 (B)0 %
2010674,24 (B)0 %
2009493,53 (B)0 %
200844–454,02–4,07 (B)0 %
200790–933,62–3,65 (B)1–2 %
2006543,44 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om GRA 22391

Hva er snittkarakteren i GRA 22391 ved BI?

Snittet blant beståtte er 4,15–4,16, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 063 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2019, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GRA 22391?

0,1–0,2 % av kandidatene har strøket i GRA 22391 ved BI i perioden 2006–2019. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GRA 22391?

Den vanligste karakteren i GRA 22391 er B (43 % av kandidatene), og 83 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GRA 22391?

GRA 22391 Leadership in Organizations gir 6,0 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.

Hva ligger du an til i GRA 22391?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GRA-emner ved BI

Mest tatte emner ved Institutt for ledelse og organisasjon

Kort oppsummert

I perioden 2006–2019 har 1 064 kandidater tatt GRA 22391 (Leadership in Organizations) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 4,15–4,16 (B), den vanligste karakteren er B, og 83 % ender på A eller B. 0,1–0,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2019, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,1–0,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.