Hopp til innhold

MAN 50271: Prosjektledelse

Én av 2 eksamener i MAN 5027 Prosjektledelse

Snitt (beståtte)
3,92–3,97B
Stryk
0,3–0,6 %
Kandidater
659–679
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 4,09 blant beståtte

4,09 med stryk

22 kandidater

7
A32 %
10
B45 %
5
C23 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2018H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 4,12–4,16H2018: 4,25–4,32V2019: 3,82H2019: 3,87V2020: 3,59–3,65H2020: 3,95–4,15V2021: 3,94–4,00H2021: 3,74–3,88V2022: 3,82–3,93H2022: 4,26–4,35V2023: 4,13–4,18V2024: 3,87–3,91H2024: 3,83–3,90V2025: 3,92–3,97H2025: 4,09V2018V2020H2021V2024H20254,09

Stryk per termin

25 %12.5 %V2018: 0 %H2018: 0 %V2019: 0 %H2019: 0 %V2020: 0 %H2020: 4–9 %V2021: 0 %H2021: 0 %V2022: 0 %H2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %H2024: 2–5 %V2025: 0 %H2025: 0 %V2018V2020H2021V2024H20250 %
24–25
A162–163
51–53
B347
18–19
C121–124
3–4
D21–29
1–2
E6–12
0–1
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,92–3,97
Snitt med stryk
3,89–3,96
Strykprosent
0,3–0,6 %
Med bokstavkarakter
659–679

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner37762 %4,110,0 %
Menn22838 %4,040,0 %

Av 605 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2018–2025.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202559–603,98–4,02 (B)0 %
202488–913,85–3,91 (B)1–2 %
202345–464,13–4,18 (B)0 %
202282–864,03–4,13 (B)0 %
2021112–1163,88–3,96 (B)0 %
202083–883,68–3,77 (B)1–2 %
20191223,83 (B)0 %
201868–704,16–4,21 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MAN 50271

Hva er snittkarakteren i MAN 50271 ved BI?

Snittet blant beståtte er 3,92–3,97, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 659–679 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MAN 50271?

0,3–0,6 % av kandidatene har strøket i MAN 50271 ved BI i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MAN 50271?

Den vanligste karakteren i MAN 50271 er B (51–53 % av kandidatene), og 75–77 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MAN 50271?

MAN 50271 Prosjektledelse gir 18,0 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.

Hva ligger du an til i MAN 50271?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MAN-emner ved BI

Emner studentene på MAN 50271 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 659–679 kandidater tatt MAN 50271 (Prosjektledelse) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 3,92–3,97 (B), den vanligste karakteren er B, og 75–77 % ender på A eller B. 0,3–0,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.