Hopp til innhold

MRK 3564: Merkevareledelse

Eksamenskode MRK 35641

Snitt (beståtte)
2,94C
Stryk
4,2–4,4 %
Kandidater
6 111
År
2011–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2011–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,24 blant beståtte

3,14 med stryk

444 kandidater

66
A15 %
116
B26 %
138
C31 %
74
D17 %
36
E8 %
14
F3 %
V2011H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2011: 3,27–3,29V2012: 2,94V2013: 3,05H2013: 2,83–3,17V2014: 3,47–3,51V2015: 2,72H2015: 2,67–2,93V2016: 2,91H2016: 2,41–2,50V2017: 2,91H2017: 2,11V2018: 2,99H2018: 2,43V2019: 2,82H2019: 2,58–2,67V2020: 2,82H2020: 2,73V2021: 2,93H2021: 2,90–3,00V2022: 2,87H2022: 1,89–2,11V2023: 3,09V2024: 2,88H2024: 3,15V2025: 3,13–3,31H2025: 3,24V2011H2015V2019V2022H20253,24

Stryk per termin

50 %25 %V2011: 0 %V2012: 6 %V2013: 0 %H2013: 0 %V2014: 1–3 %V2015: 8 %H2015: 6–13 %V2016: 5 %H2016: 25–26 %V2017: 9 %H2017: 16 %V2018: 2 %H2018: 0 %V2019: 3 %H2019: 17–18 %V2020: 2 %H2020: 4–8 %V2021: 2 %H2021: 4–9 %V2022: 3 %H2022: 9–20 %V2023: 4 %V2024: 10 %H2024: 1–3 %V2025: 3–7 %H2025: 3 %V2011H2015V2019V2022H20253 %
7 %
A441–444
22 %
B1372–1374
33–34
C2047–2048
22 %
D1365–1367
10 %
E626–632
4 %
F260–269

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,94
Snitt med stryk
2,81
Strykprosent
4,2–4,4 %
Med bokstavkarakter
6 111

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner3 46358 %3,092,5 %
Menn2 51942 %2,755,8 %

Av 5 982 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 98 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2011–2025.

År for år

15 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20254733,23–3,24 (C)3 %
20243682,93 (C)8 %
20233633,09 (C)4 %
20224132,85 (C)3–4 %
20215912,93–2,94 (C)2 %
20205792,82 (C)2 %
20196942,81 (C)3 %
20185832,97 (C)2 %
20176292,87 (C)9 %
20165142,89–2,90 (C)6 %
20153922,72–2,73 (C)8 %
201472–743,47–3,51 (C–B)1–3 %
2013144–1473,04–3,06 (C)1 %
20121202,94 (C)6 %
2011176–1783,27–3,29 (C)1 %

Ofte stilte spørsmål om MRK 3564

Hva er snittkarakteren i MRK 3564 ved BI?

Snittet blant beståtte er 2,94, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 6 111 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2011–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MRK 3564?

4,2–4,4 % av kandidatene har strøket i MRK 3564 ved BI i perioden 2011–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MRK 3564?

Den vanligste karakteren i MRK 3564 er C (33–34 % av kandidatene), og 30 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MRK 3564?

MRK 3564 Merkevareledelse gir 7,5 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.

Hva ligger du an til i MRK 3564?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MRK-emner ved BI

Emner studentene på MRK 3564 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2011–2025 har 6 111 kandidater tatt MRK 3564 (Merkevareledelse) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 2,94 (C), den vanligste karakteren er C, og 30 % ender på A eller B. 4,2–4,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2011–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,2–4,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.