Hopp til innhold

NSA 2511: International Maritime Law

Eksamenskode NSA 25111

Snitt (beståtte)
2,89–2,92C
Stryk
3,6–4,1 %
Kandidater
1 056–1 073
År
2010–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,55–2,60 blant beståtte

2,33–2,39 med stryk

48–49 kandidater

1–2
A2–4
8
B16–17
12
C24–25
16
D33 %
7
E14–15
4
F8 %
H2010V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2010: 2,11–2,25H2011: 2,82–2,87H2012: 3,32–3,35H2013: 2,39H2014: 2,89H2015: 3,76H2016: 2,79H2017: 2,62H2018: 2,75–2,77H2020: 2,60–2,70H2021: 2,77–3,23V2023: 2,81–2,89V2024: 3,32V2025: 2,55–2,60H2010H2013H2017H2021V20252,55–2,60

Stryk per termin

25 %12.5 %H2010: 0 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 2 %H2014: 10 %H2015: 7 %H2016: 2 %H2017: 1–2 %H2018: 3 %H2020: 8–18 %H2021: 0 %V2023: 3–7 %V2024: 4–7 %V2025: 9 %H2010H2013H2017H2021V20259 %
6 %
A61–66
17–18
B187–188
41–42
C440–441
23–24
D251–253
7–8
E78–82
4 %
F39–43

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,89–2,92
Snitt med stryk
2,78–2,81
Strykprosent
3,6–4,1 %
Med bokstavkarakter
1 056–1 073

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner51554 %2,961,0 %
Menn43346 %2,961,8 %

Av 948 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 91 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2010–2025.

År for år

14 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202548–492,55–2,60 (C)8 %
202426–273,32 (C)4–7 %
202328–302,81–2,89 (C)3–7 %
202111–152,77–3,23 (C)0 %
202010–132,60–2,70 (C)8–18 %
20181212,75–2,77 (C)2 %
20171182,62 (C)1–2 %
20161222,79 (C)2 %
20151313,76 (B)7 %
20141362,89 (C)10 %
20131242,39 (D)2 %
201298–993,32–3,35 (C)0 %
201175–772,82–2,87 (C)0 %
20108–92,11–2,25 (D)0 %

Ofte stilte spørsmål om NSA 2511

Hva er snittkarakteren i NSA 2511 ved BI?

Snittet blant beståtte er 2,89–2,92, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 056–1 073 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NSA 2511?

3,6–4,1 % av kandidatene har strøket i NSA 2511 ved BI i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i NSA 2511?

Den vanligste karakteren i NSA 2511 er C (41–42 % av kandidatene), og 23–24 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir NSA 2511?

NSA 2511 International Maritime Law gir 7,5 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.

Hva ligger du an til i NSA 2511?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NSA-emner ved BI

Emner studentene på NSA 2511 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2010–2025 har 1 056–1 073 kandidater tatt NSA 2511 (International Maritime Law) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 2,89–2,92 (C), den vanligste karakteren er C, og 23–24 % ender på A eller B. 3,6–4,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,6–4,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.