2A3DA202A: Animasjon III
- Snitt (beståtte)
- 3,17–3,25C
- Stryk
- 2,2–4,4 %
- Kandidater
- 132–141
- År
- 2018–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 3,48–3,62 blant beståtte
3,48–3,62 med stryk
29–31 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,17–3,25
- Snitt med stryk
- 3,03–3,18
- Strykprosent
- 2,2–4,4 %
- Med bokstavkarakter
- 132–141
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 55 | 54 % | 3,60 | 0,0 % |
| Menn | 47 | 46 % | 3,49 | 0,0 % |
Av 102 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 82 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2021.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 29–31 | 3,48–3,62 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 40–42 | 3,28–3,33 (C) | 2–5 % |
| 2019 | 29–32 | 3,00–3,14 (C) | 3–7 % |
| 2018 | 34–36 | 2,88–2,94 (C) | 3–6 % |
Ofte stilte spørsmål om 2A3DA202A
Hva er snittkarakteren i 2A3DA202A ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,17–3,25, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 132–141 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 2A3DA202A?
2,2–4,4 % av kandidatene har strøket i 2A3DA202A ved HINN i perioden 2018–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i 2A3DA202A?
Den vanligste karakteren i 2A3DA202A er B (33–35 % av kandidatene), og 40–43 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 2A3DA202A?
2A3DA202A Animasjon III gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar 2A3DA202A?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i 2A3DA202A?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere 2A-emner ved HINN
Emner studentene på 2A3DA202A også tar
Fra Bachelor i animasjon og digital kunst: studentene der tar både 2A3DA202A og disse.
- ADK1001 3D-kunst & generalisering I 221 kandidater
- 2TEG102A Tegning 337 kandidater
- 2PREV101A Utvikling og pre-visualisering 381 kandidater
- ADK1002 Animasjon I & prinsipper 167 kandidater
- 2PROD101A Produksjon 332 kandidater
- ADK1003 Spilldesign 162 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2021 har 132–141 kandidater tatt 2A3DA202A (Animasjon III) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,17–3,25 (C), den vanligste karakteren er B, og 40–43 % ender på A eller B. 2,2–4,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–4,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

