- Snitt (beståtte)
- 3,62–3,74B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 105–114
- År
- 2018–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 3,71–3,80 blant beståtte
3,71–3,80 med stryk
14–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,62–3,74
- Snitt med stryk
- 3,62–3,74
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 105–114
Kvinner og menn
Av 77 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 80 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2024.
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14–15 | 3,71–3,80 (B) | 0 % |
| 2023 | 6–8 | 4,25–4,50 (B–A) | 0 % |
| 2022 | 17–19 | 3,39–3,61 (C–B) | 0 % |
| 2021 | 24–25 | 3,52–3,58 (B) | 0 % |
| 2020 | 21–23 | 3,41–3,55 (C–B) | 0 % |
| 2019 | 11–12 | 3,73–3,83 (B) | 0 % |
| 2018 | 12 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om 3MMF200
Hva er snittkarakteren i 3MMF200 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,62–3,74, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 105–114 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 3MMF200?
0 % av kandidatene har strøket i 3MMF200 ved HINN i perioden 2018–2024.
Hvilken karakter er vanligst i 3MMF200?
Den vanligste karakteren i 3MMF200 er B (41–44 % av kandidatene), og 56–60 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 3MMF200?
3MMF200 Markedsføringsledelse og strategisk kommunikasjon gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hva ligger du an til i 3MMF200?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere 3M-emner ved HINN
- 3MET200 Samfunnsvitenskapelig metode
- 3MAR100 Markedsføring
- 3MET100 Informasjonskompetanse og metode
- 3MET120 Matematikk for økonomer
- 3MET130 Statistikk for økonomer
- 3MØS120 Økonomisk styring og kontroll
- 3MMF120 Strategi og ledelse
- 3MAR120 Markedskommunikasjon
- 3MØS100 Økonomisk organisasjonsteori
- 3MMF100 Markedsføringsteori
Emnekoden 3MMF200 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 19 kandidater
Emner studentene på 3MMF200 også tar
- 3MMF220 Verdiskaping og tjenestelogikker 119 kandidater
- 3MSM130 Kvantitativ metode 206 kandidater
- 3MMF240 Tjenesteinnovasjon 89 kandidater
- 3MES100 Profesjonsetikk og virksomhetens samfunnsansvar 211 kandidater
- 3MMF300 Masteroppgave 45 kandidater
- 3MSM120 Kvalitativ metode 222 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 105–114 kandidater tatt 3MMF200 (Markedsføringsledelse og strategisk kommunikasjon) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,62–3,74 (B), den vanligste karakteren er B, og 56–60 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

