- Snitt (beståtte)
- 3,47–3,58C–B
- Stryk
- 1,4–2,9 %
- Kandidater
- 137–147
- År
- 2018–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 2,67–3,33 blant beståtte
2,67–3,33 med stryk
5–7 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,47–3,58
- Snitt med stryk
- 3,38–3,53
- Strykprosent
- 1,4–2,9 %
- Med bokstavkarakter
- 137–147
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5–7 | 2,67–3,33 (C) | 0 % |
| 2023 | 17–20 | 3,11–3,39 (C) | 0 % |
| 2022 | 22–23 | 3,43–3,55 (C–B) | 0 % |
| 2021 | 37–38 | 3,75 (B) | 3–5 % |
| 2020 | 18–19 | 3,22–3,32 (C) | 0 % |
| 2019 | 20–22 | 3,65–3,74 (B) | 5–10 % |
| 2018 | 18 | 3,67 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om 3MUS180
Hva er snittkarakteren i 3MUS180 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,47–3,58, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 137–147 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 3MUS180?
1,4–2,9 % av kandidatene har strøket i 3MUS180 ved HINN i perioden 2018–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i 3MUS180?
Den vanligste karakteren i 3MUS180 er B (33–36 % av kandidatene), og 49–53 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 3MUS180?
3MUS180 Lydproduksjon 2 gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar 3MUS180?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i 3MUS180?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere 3M-emner ved HINN
- 3MET200 Samfunnsvitenskapelig metode
- 3MAR100 Markedsføring
- 3MET100 Informasjonskompetanse og metode
- 3MET120 Matematikk for økonomer
- 3MET130 Statistikk for økonomer
- 3MØS120 Økonomisk styring og kontroll
- 3MMF120 Strategi og ledelse
- 3MAR120 Markedskommunikasjon
- 3MØS100 Økonomisk organisasjonsteori
- 3MMF100 Markedsføringsteori
Emner studentene på 3MUS180 også tar
Fra Bachelor in Music Business - Production: studentene der tar både 3MUS180 og disse.
- 3MUS140 Musikk og markedet 245 kandidater
- 3MUS190 Låtskriving 120 kandidater
- 3BED300 Innovasjon og entreprenørskap 626 kandidater
- 3MUS220 Musikk og kulturteori 1 210 kandidater
- 3JUS340 Medierett med kontraktsrett 228 kandidater
- 3BA303 Bacheloroppgave 166 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 137–147 kandidater tatt 3MUS180 (Lydproduksjon 2) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,47–3,58 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 49–53 % ender på A eller B. 1,4–2,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,4–2,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

