3REV220: Økonomistyring
- Snitt (beståtte)
- 3,15C
- Stryk
- 26,6 %
- Kandidater
- 391
- År
- 2018–2024
H2024
snitt 2,50 blant beståtte
1,53 med stryk
49 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,15
- Snitt med stryk
- 2,31
- Strykprosent
- 26,6 %
- Med bokstavkarakter
- 391
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 54 | 2,29 (D) | 35 % |
| 2023 | 28 | 2,57 (C) | 18 % |
| 2022 | 46 | 3,19 (C) | 33 % |
| 2021 | 71 | 3,59 (B) | 24 % |
| 2020 | 55 | 3,10 (C) | 62 % |
| 2019 | 61 | 3,47 (C) | 23 % |
| 2018 | 76 | 3,21 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om 3REV220
Hva er snittkarakteren i 3REV220 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,15, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 391 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 3REV220?
26,6 % av kandidatene har strøket i 3REV220 ved HINN i perioden 2018–2024.
Hvilken karakter er vanligst i 3REV220?
Den vanligste karakteren i 3REV220 er F (27 % av kandidatene), og 32 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 3REV220?
3REV220 Økonomistyring gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar 3REV220?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i 3REV220?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere 3R-emner ved HINN
- 3RIS100 Beredskap og ledelse
- 3RIS160 Risikoanalyse og samfunnssikkerhet
- 3RIS120 Sikkerhetsstyring
- 3RIS140 Beredskapsarbeid og krisehåndtering i praksis
- 3REV100 Grunnleggende regnskap
- 3RIS300 Sikkerhet i cyberdomenet
- 3REG370 Etikk og samfunnsansvar
- 3RIS311 Beredskapstrening og -øving
- 3RIS200 Nød- og støtteetatenes arbeid i akutte hendelser
- 3REG160 Videregående regnskap
Emnekoden 3REV220 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 58 kandidater
Emner studentene på 3REV220 også tar
- 3MET130 Statistikk for økonomer 486 kandidater
- 3MET120 Matematikk for økonomer 905 kandidater
- 3SAM120 Mikroøkonomi 420 kandidater
- 3SAM100 Makroøkonomi 510 kandidater
- 3BED100 Grunnleggende bedriftsøkonomi 558 kandidater
- 3BED200 Investering og finansiering 591 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 391 kandidater tatt 3REV220 (Økonomistyring) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,15 (C), den vanligste karakteren er F, og 32 % ender på A eller B. 26,6 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 2,29 (D) – ned fra 2,57 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

