Hopp til innhold

6EV179: Jakt og jaktguiding

Snitt (beståtte)
3,07–3,35C
Stryk
2,7–6,3 %
Kandidater
62–76
År
2019–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

snitt 3,50–3,71 blant beståtte

3,06–3,47 med stryk

14–17 kandidater

1–2
A6–13
7
B41–50
4
C24–29
1–2
D6–13
0
E0 %
1–2
F6–13
H2019H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 2,71–2,94H2020: 3,07–3,43H2021: 3,10–3,63H2022: 3,09–3,25H2024: 3,50–3,71H2019H2020H2021H2022H20243,50–3,71

Stryk per termin

25 %12.5 %H2019: 0 %H2020: 6–13 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2024: 6–13 %H2019H2020H2021H2022H20246–13 %
10–17
A7–11
25–32
B19–20
24–30
C18–19
18–25
D13–16
4–9
E3–6
3–6
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,07–3,35
Snitt med stryk
2,90–3,25
Strykprosent
2,7–6,3 %
Med bokstavkarakter
62–76

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202414–173,50–3,71 (B)6–13 %
202211–123,09–3,25 (C)0 %
20217–113,10–3,63 (C–B)0 %
202014–183,07–3,43 (C)6–13 %
201916–182,71–2,94 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om 6EV179

Hva er snittkarakteren i 6EV179 ved HINN?

Snittet blant beståtte er 3,07–3,35, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 62–76 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i 6EV179?

2,7–6,3 % av kandidatene har strøket i 6EV179 ved HINN i perioden 2019–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i 6EV179?

Den vanligste karakteren i 6EV179 er B (25–32 % av kandidatene), og 37–46 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir 6EV179?

6EV179 Jakt og jaktguiding gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.

Hvem tar 6EV179?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i 6EV179?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere 6E-emner ved HINN

Mest tatte emner ved Institutt for skog- og utmarksfag

Kort oppsummert

I perioden 2019–2024 har 62–76 kandidater tatt 6EV179 (Jakt og jaktguiding) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,07–3,35 (C), den vanligste karakteren er B, og 37–46 % ender på A eller B. 2,7–6,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,7–6,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.