- Snitt (beståtte)
- 3,15–3,28C
- Stryk
- 0,7–1,4 %
- Kandidater
- 138–149
- År
- 2018–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 3,11–3,32 blant beståtte
3,11–3,32 med stryk
18–20 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,15–3,28
- Snitt med stryk
- 3,11–3,26
- Strykprosent
- 0,7–1,4 %
- Med bokstavkarakter
- 138–149
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 18–20 | 3,11–3,32 (C) | 0 % |
| 2023 | 13–15 | 3,43–3,64 (C–B) | 0 % |
| 2022 | 23–24 | 3,25–3,35 (C) | 0 % |
| 2021 | 18–21 | 2,63–2,90 (C) | 0 % |
| 2020 | 22 | 3,27 (C) | 0 % |
| 2019 | 22–24 | 3,14–3,23 (C) | 4–9 % |
| 2018 | 22–23 | 3,26–3,36 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INN3026
Hva er snittkarakteren i INN3026 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,15–3,28, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 138–149 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INN3026?
0,7–1,4 % av kandidatene har strøket i INN3026 ved HINN i perioden 2018–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INN3026?
Den vanligste karakteren i INN3026 er C (36–38 % av kandidatene), og 37–41 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INN3026?
INN3026 Project Management in Innovation Processes gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hva ligger du an til i INN3026?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INN-emner ved HINN
- INNOVASJON Nasjonal innovasjonsskole i kommunesektoren
- INN3024 Sustainable Business Model Innovation
- INN3036 Perspektiver på innovasjon og innovasjonsprosesser
- INN3039 Kvalitativ metode
- INN3001 Vitenskapsteori og metode
- INN3040 Organisasjoner i endring
- INN3042 Forskningsdesign
- INN3037 Organisering og ledelse av innovasjoner
- INN3041 Kvantitativ metode
- INN3043 Internship - oppdragsprosjekt i praksis
Emnekoden INN3026 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 19 kandidater
Emner studentene på INN3026 også tar
- MLT2001 Event management 718 kandidater
- SMF1082 Norwegian Language course for beginners 191 kandidater
- 2RL30 Snow business 362 kandidater
- TEK1012 Social Media Video Production 146 kandidater
- INN3031 Masteroppgave 43 kandidater
- INN3038 Ledelse i kunnskapsorganisasjoner 38 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 138–149 kandidater tatt INN3026 (Project Management in Innovation Processes) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,15–3,28 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–41 % ender på A eller B. 0,7–1,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

