- Snitt (beståtte)
- 3,03–3,08C
- Stryk
- 8–9,3 %
- Kandidater
- 416–432
- År
- 2018–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
30–31 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,03–3,08
- Snitt med stryk
- 2,74–2,82
- Strykprosent
- 8–9,3 %
- Med bokstavkarakter
- 386–401
29 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 226 | 66 % | 3,06 | 9,3 % |
| Menn | 116 | 34 % | 3,29 | 0,0 % |
Av 342 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2024.
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 47–51 | 2,83–3,00 (C) | 4–8 % |
| 2023 | 77–79 | 3,40–3,42 (C) | 9–10 % |
| 2022 | 42–47 | 2,74–2,90 (C) | 11–14 % |
| 2021 | 75–79 | 2,99–3,07 (C) | 1–3 % |
| 2020 | 71–72 | 2,84–2,87 (C) | 14 % |
| 2019 | 63 | 3,07 (C) | 10 % |
| 2018 | 41 | 3,05 (C) | 7 % |
Ofte stilte spørsmål om KORG100
Hva er snittkarakteren i KORG100 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,03–3,08, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 386–401 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KORG100?
8–9,3 % av kandidatene har strøket i KORG100 ved HINN i perioden 2018–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KORG100?
Den vanligste karakteren i KORG100 er C (39–41 % av kandidatene), og 27–28 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KORG100?
KORG100 Organisasjonsforståelse gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar KORG100?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i KORG100?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KORG-emner ved HINN
Emner studentene på KORG100 også tar
- KLED120 Human Resource Management 301 kandidaterTas også på Årsstudium i offentlig styring, ledelse og økonomi
- KSAM300 Forvaltningsøkonomi 236 kandidaterTas også på Årsstudium i offentlig styring, ledelse og økonomi
- KLED320 Prosjektledelse 205 kandidaterTas også på Årsstudium i offentlig styring, ledelse og økonomi
- KJUS100 Forvaltningsrett 178 kandidaterTas også på Årsstudium i offentlig styring, ledelse og økonomi
- KBED100 Grunnleggende bedriftsøkonomi 70 kandidaterTas også på Bachelor i bærekraftsøkonomi
- KMET120 Matematikk for økonomer 99 kandidaterTas også på Bachelor i bærekraftsøkonomi
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 416–432 kandidater tatt KORG100 (Organisasjonsforståelse) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,03–3,08 (C), den vanligste karakteren er C, og 27–28 % ender på A eller B. 8–9,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 8–9,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

