- Snitt (beståtte)
- 4,08–4,20B
- Stryk
- 7,7–16,7 %
- Kandidater
- 11–14
- År
- 2023–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2023–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 4,14–4,40 blant beståtte
4,14–4,40 med stryk
5–7 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 4,08–4,20
- Snitt med stryk
- 3,46–3,83
- Strykprosent
- 7,7–16,7 %
- Med bokstavkarakter
- 11–14
År for år
2 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5–7 | 4,14–4,40 (B) | 0 % |
| 2023 | 6–7 | 4,00 (B) | 17–29 % |
Ofte stilte spørsmål om MUS1002
Hva er snittkarakteren i MUS1002 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 4,08–4,20, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 11–14 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2023–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUS1002?
7,7–16,7 % av kandidatene har strøket i MUS1002 ved HINN i perioden 2023–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MUS1002?
Den vanligste karakteren i MUS1002 er B (46–58 % av kandidatene), og 69–83 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUS1002?
MUS1002 Musikkvitenskapelige perspektiver 1: Sentrale temaer, fagforankring og sjangerforståelse gir 10,0 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar MUS1002?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i MUS1002?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUS-emner ved HINN
- MUSA1000 Musikkformidling 1
- MUSB1007 Praktisk musikkteori og hørelære 2: Med kroppen som instrument
- MUSB1009 Musikkformidling 3
- MUSB1006 Musikkvitenskapelige perspektiver 2: Analyse, forståelse og mening
- MUSB1010 Studioarbeid 1
- MUSB1000 Musikkformidling 1
- MUSA1004 Musikkformidling 2
- MUSA1003 Praktisk musikkteori og hørelære 1: Hva hører du? Fra sansing til begreper
- MUSA1002 Musikkvitenskapelige perspektiver 1: Sentrale temaer, fagforankring og sjangerforståelse
- MUSB2004 Studioarbeid 2
Emnekoden MUS1002 ved andre læresteder
- Nord universitet 59 kandidater
- Universitetet i Innlandet 4 kandidater
Emner studentene på MUS1002 også tar
Fra Lærerutdanning i praktiske og estetiske fag for trinn 1-13, musikk: studentene der tar både MUS1002 og disse.
- MUS1000 Musikkformidling 1 16 kandidater
- MUS1007 Praktisk musikkteori og hørelære 2: Med kroppen som instrument 13 kandidater
- MUS1009 Musikkformidling 3 6 kandidater
- MUS1004 Musikkformidling 2 12 kandidater
- MUS1003 Praktisk musikkteori og hørelære 1: Hva hører du? Fra sansing til begreper 10 kandidater
- MUS1001 Profesjonsfag 1: Musikk- og kulturdidaktikk 3 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2023–2024 har 11–14 kandidater tatt MUS1002 (Musikkvitenskapelige perspektiver 1: Sentrale temaer, fagforankring og sjangerforståelse) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 4,08–4,20 (B), den vanligste karakteren er B, og 69–83 % ender på A eller B. 7,7–16,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2023–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,7–16,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

