Hopp til innhold

RLED320: Prosjektledelse

Snitt (beståtte)
3,85–3,86B
Stryk
1,2–1,9 %
Kandidater
765–775
År
2018–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,74 blant beståtte

3,66–3,70 med stryk

90–91 kandidater

13
A14 %
45
B49–50
26
C29 %
5
D5–6
0
E0 %
1–2
F1–2
V2018V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 4,06V2019: 3,67V2020: 3,97–3,99V2021: 4,03–4,05V2022: 3,83–3,85V2023: 3,44–3,46V2024: 3,74V2018V2020V2021V2023V20243,74

Stryk per termin

25 %12.5 %V2018: 1–2 %V2019: 1–2 %V2020: 2 %V2021: 0 %V2022: 1–2 %V2023: 1–3 %V2024: 1–2 %V2018V2020V2021V2023V20241–2 %
21 %
A162
45–46
B351
28–29
C220
3 %
D21–23
0–1
E2–4
1–2
F9–15

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,85–3,86
Snitt med stryk
3,77–3,81
Strykprosent
1,2–1,9 %
Med bokstavkarakter
765–775

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner47564 %3,870,0 %
Menn26236 %3,920,0 %

Av 737 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 97 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2018–2024.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202490–913,74 (B)1–2 %
202379–813,44–3,46 (C)1–3 %
2022123–1253,83–3,85 (B)1–2 %
2021154–1564,03–4,05 (B)1 %
20201323,97–3,99 (B)2 %
20191043,67 (B)1–2 %
201883–844,06 (B)1–2 %

Ofte stilte spørsmål om RLED320

Hva er snittkarakteren i RLED320 ved HINN?

Snittet blant beståtte er 3,85–3,86, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 765–775 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i RLED320?

1,2–1,9 % av kandidatene har strøket i RLED320 ved HINN i perioden 2018–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i RLED320?

Den vanligste karakteren i RLED320 er B (45–46 % av kandidatene), og 66–67 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir RLED320?

RLED320 Prosjektledelse gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.

Hvem tar RLED320?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i RLED320?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere RLED-emner ved HINN

Emnekoden RLED320 ved andre læresteder

Emner studentene på RLED320 også tar

Fra Årsstudium i organisasjon og ledelse: studentene der tar både RLED320 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2024 har 765–775 kandidater tatt RLED320 (Prosjektledelse) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,85–3,86 (B), den vanligste karakteren er B, og 66–67 % ender på A eller B. 1,2–1,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,2–1,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.