Hopp til innhold

RLT1005: Innføring i reiseliv

Snitt (beståtte)
2,57–2,61C
Stryk
12–12,3 %
Kandidater
406–417
År
2018–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2023

snitt 2,00–2,75 blant beståtte

1,00–1,44 med stryk

7–10 kandidater

0
A0 %
1–2
B11–25
0
C0 %
1–2
D11–25
1–2
E11–25
4
F40–57
V2018V2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 1,00H2018: 2,56V2019: 1,50–1,75H2019: 2,68V2020: 1,67–2,33H2020: 2,77V2021: 2,50–3,00H2021: 2,44–2,50H2022: 2,67–2,74V2023: 2,00–2,75V2018V2019H2020H2021V20232,00–2,75

Stryk per termin

75 %37.5 %V2018: 54 %H2018: 7 %V2019: 27–33 %H2019: 8 %V2020: 43–60 %H2020: 5 %V2021: 0 %H2021: 14 %H2022: 18–19 %V2023: 40–57 %V2018V2019H2020H2021V202340–57 %
5 %
A20–22
12–13
B51–53
27–28
C111–113
26–27
D109–111
16–17
E65–68
12 %
F50

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,57–2,61
Snitt med stryk
2,26–2,29
Strykprosent
12–12,3 %
Med bokstavkarakter
406–417

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner28777 %2,6413,2 %
Menn8523 %2,293,5 %

Av 372 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2018–2023.

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20237–102,00–2,75 (D–C)40–57 %
202237–382,67–2,74 (C)18–19 %
202157–602,45–2,56 (D–C)12 %
202082–842,72–2,75 (C)8–9 %
2019115–1172,61–2,62 (C)9–10 %
20181082,46 (D)13 %

Ofte stilte spørsmål om RLT1005

Hva er snittkarakteren i RLT1005 ved HINN?

Snittet blant beståtte er 2,57–2,61, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 406–417 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i RLT1005?

12–12,3 % av kandidatene har strøket i RLT1005 ved HINN i perioden 2018–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i RLT1005?

Den vanligste karakteren i RLT1005 er C (27–28 % av kandidatene), og 17–18 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir RLT1005?

RLT1005 Innføring i reiseliv gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.

Hvem tar RLT1005?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i RLT1005?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere RLT-emner ved HINN

Emner studentene på RLT1005 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2018–2023 har 406–417 kandidater tatt RLT1005 (Innføring i reiseliv) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,57–2,61 (C), den vanligste karakteren er C, og 17–18 % ender på A eller B. 12–12,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 12–12,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.