Hopp til innhold

SHI1002: Krig, fred og fredsbygging

Snitt (beståtte)
3,03–3,06C
Stryk
3,3–4,3 %
Kandidater
182–186
År
2018–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 2,89–2,96 blant beståtte

2,89–2,96 med stryk

27–28 kandidater

1–2
A4–7
7
B25–26
11
C39–41
4
D14–15
4
E14–15
0
F0 %
H2018H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2018: 3,17H2019: 2,82H2020: 3,00–3,05H2021: 3,26H2022: 2,89–2,96H2018H2019H2020H2021H20222,89–2,96

Stryk per termin

25 %12.5 %H2018: 0 %H2019: 11 %H2020: 2–4 %H2021: 3–6 %H2022: 0 %H2018H2019H2020H2021H20220 %
8–9
A15–17
24–25
B45
34–35
C64
19 %
D35
9 %
E17
3–4
F6–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,03–3,06
Snitt med stryk
2,90–2,96
Strykprosent
3,3–4,3 %
Med bokstavkarakter
182–186

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202227–282,89–2,96 (C)0 %
202132–333,26 (C)3–6 %
202044–463,00–3,05 (C)2–4 %
2019372,82 (C)11 %
2018423,17 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om SHI1002

Hva er snittkarakteren i SHI1002 ved HINN?

Snittet blant beståtte er 3,03–3,06, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 182–186 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SHI1002?

3,3–4,3 % av kandidatene har strøket i SHI1002 ved HINN i perioden 2018–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SHI1002?

Den vanligste karakteren i SHI1002 er C (34–35 % av kandidatene), og 33–34 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SHI1002?

SHI1002 Krig, fred og fredsbygging gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.

Hvem tar SHI1002?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i SHI1002?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SHI-emner ved HINN

Emner studentene på SHI1002 også tar

Fra Bachelor i internasjonale studier: studentene der tar både SHI1002 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2022 har 182–186 kandidater tatt SHI1002 (Krig, fred og fredsbygging) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,03–3,06 (C), den vanligste karakteren er C, og 33–34 % ender på A eller B. 3,3–4,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,3–4,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.