SLED320: Prosjektledelse
- Snitt (beståtte)
- 3,67B
- Stryk
- 1 %
- Kandidater
- 913
- År
- 2018–2024
V2024
snitt 3,79 blant beståtte
3,79 med stryk
146 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,67
- Snitt med stryk
- 3,64
- Strykprosent
- 1 %
- Med bokstavkarakter
- 913
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 694 | 77 % | 3,68 | 0,7 % |
| Menn | 209 | 23 % | 3,66 | 1,9 % |
Av 903 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 98 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2024.
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 146 | 3,79 (B) | 0 % |
| 2023 | 145 | 3,59 (B) | 0 % |
| 2022 | 110 | 3,26 (C) | 0 % |
| 2021 | 150 | 3,25 (C) | 6 % |
| 2020 | 118 | 4,03 (B) | 0 % |
| 2019 | 125 | 3,63 (B) | 0 % |
| 2018 | 119 | 4,19 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om SLED320
Hva er snittkarakteren i SLED320 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,67, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 913 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SLED320?
1 % av kandidatene har strøket i SLED320 ved HINN i perioden 2018–2024.
Hvilken karakter er vanligst i SLED320?
Den vanligste karakteren i SLED320 er B (38 % av kandidatene), og 55 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SLED320?
SLED320 Prosjektledelse gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar SLED320?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i SLED320?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere SLED-emner ved HINN
Emnekoden SLED320 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 122 kandidater
Emner studentene på SLED320 også tar
- SORG120 Arbeids- og organisasjonspsykologi 1 106 kandidater
- SORG100 Organisasjonsforståelse 1 572 kandidater
- SORG150 Digitale arbeidsformer i organisasjoner 812 kandidater
- SJUS100 Forvaltningsrett 905 kandidater
- SBED110 Innføring i bedriftsøkonomi og regnskap 745 kandidater
- SJUS120 Arbeidsrett 812 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 913 kandidater tatt SLED320 (Prosjektledelse) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,67 (B), den vanligste karakteren er B, og 55 % ender på A eller B. 1 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 3,79 (B) – opp fra 3,59 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

