- Snitt (beståtte)
- 3,30–3,38C
- Stryk
- 1,8–3,7 %
- Kandidater
- 107–113
- År
- 2022–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2022–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 3,17–3,22 blant beståtte
3,04–3,15 med stryk
46–48 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,30–3,38
- Snitt med stryk
- 3,19–3,32
- Strykprosent
- 1,8–3,7 %
- Med bokstavkarakter
- 107–113
År for år
3 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 46–48 | 3,17–3,22 (C) | 2–4 % |
| 2023 | 36–38 | 3,42–3,49 (C) | 3–5 % |
| 2022 | 25–27 | 3,37–3,52 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om SPM1004
Hva er snittkarakteren i SPM1004 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 3,30–3,38, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 107–113 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2022–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SPM1004?
1,8–3,7 % av kandidatene har strøket i SPM1004 ved HINN i perioden 2022–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i SPM1004?
Den vanligste karakteren i SPM1004 er C (40–42 % av kandidatene), og 40–42 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SPM1004?
SPM1004 Idrett og bærekraft gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar SPM1004?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i SPM1004?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere SPM-emner ved HINN
- SPM2001 Ledelse i idrett og arrangement
- SPM1003 Idrettsjuss
- SPM2004 Bacheloroppgave - Sport Management
- SPM2003 Praksisemne i Sport Management
- SPM1002 Samfunnsvitenskapelig metode
- SPM1001 Sport management seminar
- SPM1051 Volunteering at events
- SPM1005 Idrett, kultur og samfunn
- SPM2002 Bacheloroppgave - Sport Management
Emnekoden SPM1004 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 58 kandidater
Emner studentene på SPM1004 også tar
Fra Bachelor i organisasjon og ledelse: studentene der tar både SPM1004 og disse.
- OLA1001 Innføring i organisasjon, ledelse og arbeidsliv 718 kandidater
- OLA1013 Prosjektledelse i praksis 1 045 kandidater
- RLT1004 Samfunnsvitenskapelig metode 804 kandidater
- OLA2012 Arbeidsrett 535 kandidater
- OLA1014 Samfunnsvitenskapelig metode, kunnskap og formidling 298 kandidater
- OLA2009 Grunnleggende personalarbeid 604 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2022–2024 har 107–113 kandidater tatt SPM1004 (Idrett og bærekraft) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,30–3,38 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–42 % ender på A eller B. 1,8–3,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2022–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–3,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

