- Snitt (beståtte)
- 3,93–3,97B
- Stryk
- 4,9–6,5 %
- Kandidater
- 302–313
- År
- 2017–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,95–4,00 blant beståtte
3,78–3,91 med stryk
43–45 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,93–3,97
- Snitt med stryk
- 3,68–3,77
- Strykprosent
- 4,9–6,5 %
- Med bokstavkarakter
- 302–313
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 180 | 72 % | 4,04 | 0,0 % |
| Menn | 69 | 28 % | 3,81 | 0,0 % |
Av 249 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2025.
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 43–45 | 3,95–4,00 (B) | 2–5 % |
| 2024 | 40–41 | 3,97 (B) | 3–5 % |
| 2023 | 32–33 | 3,92–4,00 (B) | 21–22 % |
| 2022 | 31–32 | 4,00–4,04 (B) | 9–10 % |
| 2021 | 31–33 | 4,00–4,07 (B) | 3–6 % |
| 2020 | 27 | 4,11 (B) | 0 % |
| 2019 | 24–25 | 3,91 (B) | 4–8 % |
| 2018 | 30–32 | 3,77–3,83 (B) | 3–6 % |
| 2017 | 44–45 | 3,78–3,82 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om BI436
Hva er snittkarakteren i BI436 ved HVL?
Snittet blant beståtte er 3,93–3,97, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 302–313 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i BI436?
4,9–6,5 % av kandidatene har strøket i BI436 ved HVL i perioden 2017–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i BI436?
Den vanligste karakteren i BI436 er B (48–49 % av kandidatene), og 69–72 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir BI436?
BI436 Grønnstruktur og urban vegetasjon gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.
Hvem tar BI436?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører BI436?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i BI436?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere BI-emner ved HVL
- BI445 Økologi grunnkurs
- BIO171 Fysiologi, anatomi og histologi i laboratoriemedisin
- BI424 Botanikk grunnkurs
- BIO170 Matematikk med dataverktøy
- BIO101 Danning og akademisk handverk
- BIO175 Medisinsk laboratorieteknologi I
- BIO136 Medisinsk biokjemi med klinisk farmakologi og endokrinologi
- BIO137 Patologi
- BIO160 Bacheloroppgave - Bioingeniør
- BIO172 Statistikk
Emner studentene på BI436 også tar
Fra Bachelor i landskapsplanlegging med landskapsarkitektur: studentene der tar både BI436 og disse.
- GE413 Kartlære og GIS 725 kandidater
- PL425 Rom og design 344 kandidater
- PL471 Kulturmiljøforvaltning 260 kandidater
- GE406 Geologi grunnkurs 591 kandidater
- PL416 Landskapsanalyse 248 kandidater
- ME420 Statistikk 451 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2025 har 302–313 kandidater tatt BI436 (Grønnstruktur og urban vegetasjon) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,93–3,97 (B), den vanligste karakteren er B, og 69–72 % ender på A eller B. 4,9–6,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,9–6,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

