Hopp til innhold

ELE103: Statistikk og måleteknikk

Snitt (beståtte)
2,35–2,40D
Stryk
27,7–28,3 %
Kandidater
582–592
År
2017–2020

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2020

snitt 2,89–3,50 blant beståtte

2,36–3,11 med stryk

8–13 kandidater

1–2
A8–22
3
B23–38
1–2
C8–22
1–2
D8–22
1–2
E8–22
1–2
F8–22
V2017H2020

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2017: 2,06–2,14H2017: 2,66V2018: 1,76H2018: 2,18–2,21V2019: 1,95–2,07H2019: 2,71V2020: 2,35–2,41H2020: 2,89–3,50V2017V2018V2019H2019H20202,89–3,50

Stryk per termin

50 %25 %V2017: 22–23 %H2017: 27 %V2018: 36 %H2018: 31 %V2019: 25–26 %H2019: 33 %V2020: 21–22 %H2020: 8–22 %V2017V2018V2019H2019H20208–22 %
3–4
A18–23
7 %
B40–41
25 %
C145–146
15 %
D86–87
22 %
E129–130
28 %
F164–165

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,35–2,40
Snitt med stryk
1,69–1,73
Strykprosent
27,7–28,3 %
Med bokstavkarakter
582–592

År for år

4 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202063–692,44–2,58 (D–C)19–22 %
2019126–1282,36–2,41 (D)30 %
20181832,10–2,12 (D)32 %
20172102,53–2,54 (C)26 %

Ofte stilte spørsmål om ELE103

Hva er snittkarakteren i ELE103 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 2,35–2,40, som tilsvarer bokstavkarakteren D. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 582–592 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2020, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ELE103?

27,7–28,3 % av kandidatene har strøket i ELE103 ved HVL i perioden 2017–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ELE103?

Den vanligste karakteren i ELE103 er F (28 % av kandidatene), og 10–11 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ELE103?

ELE103 Statistikk og måleteknikk gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hva ligger du an til i ELE103?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ELE-emner ved HVL

Mest tatte emner ved Institutt for datateknologi, elektroteknologi og realfag

Kort oppsummert

I perioden 2017–2020 har 582–592 kandidater tatt ELE103 (Statistikk og måleteknikk) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,35–2,40 (D), den vanligste karakteren er F, og 10–11 % ender på A eller B. 27,7–28,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 27,7–28,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.