Hopp til innhold

INN500: Ansvarlig innovasjon

Snitt (beståtte)
3,61–3,68B
Stryk
1,1–2,4 %
Kandidater
168–178
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,32–3,48 blant beståtte

3,32–3,48 med stryk

24–26 kandidater

1–2
A4–8
10
B38–42
12
C46–50
0
D0 %
1–2
E4–8
0
F0 %
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 3,88–4,13H2020: 3,49–3,53H2021: 4,10H2022: 3,60–3,66H2023: 3,70–3,77H2024: 3,13–3,24H2025: 3,32–3,48H2019H2021H2022H2024H20253,32–3,48

Stryk per termin

25 %12.5 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 3–6 %H2022: 3–6 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2019H2021H2022H2024H20250 %
10–13
A18–22
47–49
B83
31–33
C54–55
6–7
D10–12
1 %
E1–2
1–2
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,61–3,68
Snitt med stryk
3,52–3,63
Strykprosent
1,1–2,4 %
Med bokstavkarakter
168–178

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202524–263,32–3,48 (C)0 %
202416–173,13–3,24 (C)0 %
202322–233,70–3,77 (B)0 %
202230–323,60–3,66 (B)3–6 %
202132–334,10 (B)3–6 %
202037–383,49–3,53 (C–B)0 %
20197–93,88–4,13 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om INN500

Hva er snittkarakteren i INN500 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,61–3,68, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 168–178 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i INN500?

1,1–2,4 % av kandidatene har strøket i INN500 ved HVL i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i INN500?

Den vanligste karakteren i INN500 er B (47–49 % av kandidatene), og 58–61 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir INN500?

INN500 Ansvarlig innovasjon gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hva ligger du an til i INN500?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere INN-emner ved HVL

Mest tatte emner ved Handelshøgskulen HVL

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 168–178 kandidater tatt INN500 (Ansvarlig innovasjon) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,61–3,68 (B), den vanligste karakteren er B, og 58–61 % ender på A eller B. 1,1–2,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.