Hopp til innhold

MGUKØ201: Kroppsøving 1, emne 2 - Kroppsøvingsfaget, eleven og tilpasset opplæring

Snitt (beståtte)
3,60–3,63B
Stryk
0,3–0,7 %
Kandidater
285–293
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 4,14–4,40 blant beståtte

4,14–4,40 med stryk

5–7 kandidater

3
A43–60
1–2
B17–33
1–2
C17–33
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2018V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 3,57V2019: 3,52H2019: 3,86–3,91V2020: 3,46–3,49V2021: 3,88V2022: 3,58–3,70V2023: 3,35–3,44V2024: 3,71–3,88V2025: 4,14–4,40V2018H2019V2021V2023V20254,14–4,40

Stryk per termin

25 %12.5 %V2018: 2–3 %V2019: 0 %H2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2018H2019V2021V2023V20250 %
20–21
A57–59
35–36
B102–103
32–33
C92–93
9–10
D26–28
2–3
E7–8
0–1
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,60–3,63
Snitt med stryk
3,57–3,62
Strykprosent
0,3–0,7 %
Med bokstavkarakter
285–293

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner14060 %3,890,0 %
Menn9440 %3,550,0 %

Av 234 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 84 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2018–2025.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20255–74,14–4,40 (B)0 %
20247–83,71–3,88 (B)0 %
202317–183,35–3,44 (C)0 %
202223–243,58–3,70 (B)0 %
2021173,88 (B)0 %
202051–523,46–3,49 (C)0 %
20191063,64–3,65 (B)0 %
201859–603,57 (B)2–3 %

Ofte stilte spørsmål om MGUKØ201

Hva er snittkarakteren i MGUKØ201 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,60–3,63, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 285–293 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MGUKØ201?

0,3–0,7 % av kandidatene har strøket i MGUKØ201 ved HVL i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MGUKØ201?

Den vanligste karakteren i MGUKØ201 er B (35–36 % av kandidatene), og 55–56 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MGUKØ201?

MGUKØ201 Kroppsøving 1, emne 2 - Kroppsøvingsfaget, eleven og tilpasset opplæring gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hvem tar MGUKØ201?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MGUKØ201?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MGUKØ201?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MGUKØ-emner ved HVL

Emner studentene på MGUKØ201 også tar

Fra Grunnskolelærerutdanning 5.-10. trinn: studentene der tar både MGUKØ201 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 285–293 kandidater tatt MGUKØ201 (Kroppsøving 1, emne 2 - Kroppsøvingsfaget, eleven og tilpasset opplæring) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,60–3,63 (B), den vanligste karakteren er B, og 55–56 % ender på A eller B. 0,3–0,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.