Hopp til innhold

NO336: Norsk 1 , del 2 (1.-7.), Mellomtrinnet, nettstudium

Snitt (beståtte)
3,13–3,15C
Stryk
2,2–2,7 %
Kandidater
446–454
År
2017–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2021

snitt 3,00 blant beståtte

2,33–2,67 med stryk

8–10 kandidater

0
A0 %
3
B30–38
1–2
C11–22
3
D30–38
0
E0 %
1–2
F11–22
V2017H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2017: 3,65–3,70V2018: 3,25V2019: 3,20–3,27V2020: 2,95V2021: 3,09–3,11H2021: 3,00V2017V2018V2020V2021H20213,00

Stryk per termin

25 %12.5 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 1–2 %V2021: 5 %H2021: 11–22 %V2017V2018V2020V2021H202111–22 %
2 %
A8–10
26–27
B119
53 %
C238–239
15–16
D69–70
0–1
E2–4
2–3
F10–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,13–3,15
Snitt med stryk
3,05–3,08
Strykprosent
2,2–2,7 %
Med bokstavkarakter
446–454

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner38090 %3,181,8 %
Menn4310 %2,910,0 %

Av 423 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 96 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2017–2021.

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2021182–1863,09–3,11 (C)5 %
20201112,95 (C)1–2 %
201963–653,20–3,27 (C)0 %
2018603,25 (C)0 %
201730–313,65–3,70 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om NO336

Hva er snittkarakteren i NO336 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,13–3,15, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 446–454 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NO336?

2,2–2,7 % av kandidatene har strøket i NO336 ved HVL i perioden 2017–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i NO336?

Den vanligste karakteren i NO336 er C (53 % av kandidatene), og 28–29 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir NO336?

NO336 Norsk 1 , del 2 (1.-7.), Mellomtrinnet, nettstudium gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hva ligger du an til i NO336?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NO-emner ved HVL

Mest tatte emner ved Institutt for språk, litteratur, matematikk og tolking

Kort oppsummert

I perioden 2017–2021 har 446–454 kandidater tatt NO336 (Norsk 1 , del 2 (1.-7.), Mellomtrinnet, nettstudium) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,13–3,15 (C), den vanligste karakteren er C, og 28–29 % ender på A eller B. 2,2–2,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–2,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.