Hopp til innhold

VPL5-307: Kvalitet og forbedringsarbeid

Snitt (beståtte)
3,30–3,36C
Stryk
3,2–4,5 %
Kandidater
153–159
År
2017–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2021

snitt 3,18–3,24 blant beståtte

3,18–3,24 med stryk

38–39 kandidater

5
A13 %
10
B26 %
13
C33–34
9
D23–24
1–2
E3–5
0
F0 %
H2017H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2017: 3,00–3,08H2018: 3,15–3,24H2019: 3,66H2020: 3,48–3,57H2021: 3,18–3,24H2017H2018H2019H2020H20213,18–3,24

Stryk per termin

25 %12.5 %H2017: 4–7 %H2018: 0 %H2019: 3–6 %H2020: 9 %H2021: 0 %H2017H2018H2019H2020H20210 %
14 %
A22
27–28
B43
33–35
C53
16–17
D26
3–5
E4–8
3–5
F5–7

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,30–3,36
Snitt med stryk
3,15–3,25
Strykprosent
3,2–4,5 %
Med bokstavkarakter
153–159

Kvinner og menn

Av 122 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 82 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2017–2021.

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202138–393,18–3,24 (C)0 %
202033–343,48–3,57 (C–B)9 %
201930–313,66 (B)3–6 %
201825–263,15–3,24 (C)0 %
201727–293,00–3,08 (C)4–7 %

Ofte stilte spørsmål om VPL5-307

Hva er snittkarakteren i VPL5-307 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,30–3,36, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 153–159 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i VPL5-307?

3,2–4,5 % av kandidatene har strøket i VPL5-307 ved HVL i perioden 2017–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i VPL5-307?

Den vanligste karakteren i VPL5-307 er C (33–35 % av kandidatene), og 41–42 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir VPL5-307?

VPL5-307 Kvalitet og forbedringsarbeid gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hvem tar VPL5-307?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører VPL5-307?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i VPL5-307?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere VPL-emner ved HVL

Mest tatte emner ved Institutt for velferd og deltaking

Kort oppsummert

I perioden 2017–2021 har 153–159 kandidater tatt VPL5-307 (Kvalitet og forbedringsarbeid) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,30–3,36 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–42 % ender på A eller B. 3,2–4,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,2–4,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.