NT513-07H: The New Testament - Biblical Theology
- Snitt (beståtte)
- 3,03–3,20C
- Stryk
- 5,1–7,8 %
- Kandidater
- 300–342
- År
- 2007–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
snitt 3,19–3,47 blant beståtte
2,83–3,25 med stryk
15–19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,03–3,20
- Snitt med stryk
- 2,80–3,03
- Strykprosent
- 5,1–7,8 %
- Med bokstavkarakter
- 300–342
År for år
18 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15–19 | 3,19–3,47 (C) | 6–13 % |
| 2023 | 12–13 | 3,69–3,83 (B) | 0 % |
| 2022 | 26–28 | 3,04–3,12 (C) | 4–7 % |
| 2021 | 14–17 | 2,58–3,00 (C) | 18–21 % |
| 2020 | 14–17 | 3,47–3,79 (C–B) | 0 % |
| 2019 | 16–18 | 3,00–3,07 (C) | 6–12 % |
| 2018 | 14–16 | 2,88–3,07 (C) | 0 % |
| 2017 | 16–18 | 3,22–3,44 (C) | 0 % |
| 2016 | 10–14 | 2,60–3,09 (C) | 8–18 % |
| 2015 | 32–38 | 2,97–3,18 (C) | 3–6 % |
| 2014 | 11–12 | 3,18–3,33 (C) | 0 % |
| 2013 | 23–24 | 2,67–2,75 (C) | 13 % |
| 2012 | 17–19 | 3,06–3,28 (C) | 0 % |
| 2011 | 22–24 | 2,83–3,00 (C) | 0 % |
| 2010 | 19–20 | 3,27–3,38 (C) | 20–21 % |
| 2009 | 16–18 | 3,25–3,40 (C) | 6–12 % |
| 2008 | 10–12 | 3,20–3,22 (C) | 9–18 % |
| 2007 | 13–15 | 2,50–2,64 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om NT513-07H
Hva er snittkarakteren i NT513-07H ved MF?
Snittet blant beståtte er 3,03–3,20, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 300–342 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i NT513-07H?
5,1–7,8 % av kandidatene har strøket i NT513-07H ved MF i perioden 2007–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i NT513-07H?
Den vanligste karakteren i NT513-07H er C (28–33 % av kandidatene), og 32–38 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir NT513-07H?
NT513-07H The New Testament - Biblical Theology gir 10,0 studiepoeng ved MF vitenskapelig høyskole.
Hva ligger du an til i NT513-07H?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere NT-emner ved MF
- NT501-04V Det nye testamente 1
- NT503FDID-04V Det nye testamente - bibelteologi
- NT503-04V Det nye testamentet - bibelteologi
- NT211-07H Innføring i arbeidet med Det nye testamente, Johannesevangeliet og Paulinsk teologi
- NT521-07H Kulturkunnskap, 1 Korinterbrev, Efeserbrevet, Johannes åpenbaring, synoptisk og paulinsk teologi
- NT511-04V Det nye testamente med gresk
- NT690-04V Studietur i tilknytning til Det nye testamente:
- NT503MET-04V Det nye testamente - bibelteologi
- NT512-07H Det nye testamente: Lukasevangeliet, 1 Korinterbrev, Efeserbrevet, Joh. Åpenbaring og Synoptisk bibelteologi
- NT601-07H Fordypningsemne i gresk språk og kultur: Skrifttolkning og forkynnelse og Kristendom og hellenistisk filosofi
Emner studentene på NT513-07H også tar
- AVH5010 Masteroppgave i teologi: 54 kandidater
- TEOL5640 Church and Theology in the South 47 kandidater
- K5410 Systematic Theology 133 kandidater
- TEOL5610 Changing Mission - Main Issues in Missiology 116 kandidater
- MET5920 Metode: praktiske og systematiske disipliner 125 kandidater
- TEOL5410 Åpenbaring, trinitet og inkarnasjon 326 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2024 har 300–342 kandidater tatt NT513-07H (The New Testament - Biblical Theology) ved MF vitenskapelig høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,03–3,20 (C), den vanligste karakteren er C, og 32–38 % ender på A eller B. 5,1–7,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,1–7,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

