- Snitt (beståtte)
- 4,19–4,20B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 873
- År
- 2007–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 4,10–4,18 blant beståtte
4,10–4,18 med stryk
28–29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 4,19–4,20
- Snitt med stryk
- 4,19–4,20
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 873
År for år
18 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 28–29 | 4,10–4,18 (B) | 0 % |
| 2024 | 16–17 | 4,29–4,38 (B) | 0 % |
| 2023 | 38 | 4,21 (B) | 0 % |
| 2022 | 64 | 3,92 (B) | 0 % |
| 2021 | 55 | 4,40 (B) | 0 % |
| 2020 | 63 | 4,71 (A) | 0 % |
| 2019 | 40 | 4,45 (B) | 0 % |
| 2018 | 22 | 4,41 (B) | 0 % |
| 2017 | 35 | 4,54 (A) | 0 % |
| 2016 | 32 | 4,69 (A) | 0 % |
| 2015 | 42 | 4,67 (A) | 0 % |
| 2014 | 28 | 4,50 (A) | 0 % |
| 2013 | 36 | 4,28 (B) | 0 % |
| 2012 | 26–27 | 4,44–4,50 (B–A) | 0 % |
| 2011 | 173 | 3,89 (B) | 0 % |
| 2009 | 68 | 4,07 (B) | 0 % |
| 2008 | 68–69 | 3,59–3,63 (B) | 0 % |
| 2007 | 39 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om FIE436
Hva er snittkarakteren i FIE436 ved NHH?
Snittet blant beståtte er 4,19–4,20, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 873 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i FIE436?
0 % av kandidatene har strøket i FIE436 ved NHH i perioden 2007–2025.
Hvilken karakter er vanligst i FIE436?
Den vanligste karakteren i FIE436 er B (44 % av kandidatene), og 83 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir FIE436?
FIE436 Venture Capital, Private Equity and IPO's gir 7,5 studiepoeng ved Norges handelshøyskole.
Hva ligger du an til i FIE436?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere FIE-emner ved NHH
- FIE432 Personlig økonomi(N)
- FIE400E Investments
- FIETHE Selvstendig arbeid i hovedprofilen finansiell økonomi
- FIE402 Corporate Finance
- FIE400N Finansmarkeder (N)
- FIE402E Corporate Finance (expired, replaced by FIE402)
- FIE426 Kapitalforvaltning (N)
- FIE431 Krakk og kriser (N)
- FIE403 Konjunkturanalyse og makropolitikk (E/N)
- FIE433 International Finance
Emner studentene på FIE436 også tar
- ENE452 Seminar: Sustainability and Ethical Challenges 1 999 kandidater
- BUSTHE Selvstendig arbeid i hovedprofilen økonomisk styring 2 587 kandidater
- BUS467 Innkjøpsledelse 857 kandidater
- STR402A Metode for masterutredningen (E/N) 1 595 kandidater
- ENE467 Energy and Climate Policy 473 kandidater
- STR425 Forhandlinger 2 510 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2025 har 873 kandidater tatt FIE436 (Venture Capital, Private Equity and IPO's) ved Norges handelshøyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 4,19–4,20 (B), den vanligste karakteren er B, og 83 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

