- Snitt (beståtte)
- 3,70–3,72B
- Stryk
- 0,3–0,6 %
- Kandidater
- 626–633
- År
- 2013–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
snitt 3,82–3,86 blant beståtte
3,66–3,78 med stryk
45–47 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,70–3,72
- Snitt med stryk
- 3,68–3,70
- Strykprosent
- 0,3–0,6 %
- Med bokstavkarakter
- 626–633
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 256 | 43 % | 3,82 | 0,0 % |
| Menn | 337 | 57 % | 3,73 | 0,0 % |
Av 593 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 95 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2013–2020.
År for år
8 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 45–47 | 3,82–3,86 (B) | 2–4 % |
| 2019 | 37–38 | 4,22 (B) | 3–5 % |
| 2018 | 57 | 3,89 (B) | 0 % |
| 2017 | 82–83 | 3,80–3,82 (B) | 0 % |
| 2016 | 148–150 | 3,57–3,60 (B) | 0 % |
| 2015 | 110 | 3,48 (C) | 0 % |
| 2014 | 70 | 3,76 (B) | 0 % |
| 2013 | 77–78 | 3,64–3,68 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MRR445
Hva er snittkarakteren i MRR445 ved NHH?
Snittet blant beståtte er 3,70–3,72, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 626–633 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MRR445?
0,3–0,6 % av kandidatene har strøket i MRR445 ved NHH i perioden 2013–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MRR445?
Den vanligste karakteren i MRR445 er B (50–51 % av kandidatene), og 63 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MRR445?
MRR445 Topics in Auditing gir 7,5 studiepoeng ved Norges handelshøyskole.
Hva ligger du an til i MRR445?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MRR-emner ved NHH
- MRR443 Verdsettelse i regnskapet (erstattes av ACC422)
- MRR451 Revisjon II
- MRR411 Revisjon og internkontroll (viderføres som ACC402N)
- MRR412 Finansregnskap I
- MRR416 Foretaksrett (viderføres som ACC440)
- MRR452 Finansregnskap II (videreføres som ACC410)
- MRR437 Skatt og avgift
- MRR417 Skatt
- MRR446 Juss (utgått)
- MRR441 Revisjon
Mest tatte emner ved Institutt for regnskap, revisjon og rettsvitenskap
- BED1 Grunnleggende bedriftsøkonomi 5 792 kandidater
- BED2 Finansregnskap 5 490 kandidater
- RET1 Rettslære for økonomer 5 214 kandidater
- BED5 Økonomisk styring 3 107 kandidater
- BUS401 Strategiske lønnsomhetsanalyser og prising (utgått, erstattet av BUS401N/BUS401E) 2 677 kandidater
- ETI450 Corporate Social Responsibility 1 846 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2020 har 626–633 kandidater tatt MRR445 (Topics in Auditing) ved Norges handelshøyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,70–3,72 (B), den vanligste karakteren er B, og 63 % ender på A eller B. 0,3–0,6 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

