Hopp til innhold

1BA134000: Andre aktiviteter (GDA, svømming, friidrett, turn)

Snitt (beståtte)
3,42–3,46C
Stryk
17,6–18,1 %
Kandidater
127–131
År
2004–2006

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2006. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2006

snitt 2,83–3,20 blant beståtte

2,83–3,20 med stryk

5–7 kandidater

0
A0 %
3
B43–60
1–2
C17–33
0
D0 %
1–2
E17–33
0
F0 %
V2004V2006

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2004: 3,46–3,48V2005: 3,25–3,40V2006: 2,83–3,20V2004V2005V20062,83–3,20

Stryk per termin

25 %12.5 %V2004: 20 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2004V2005V20060 %
1–2
A1–2
46–48
B49–50
47–49
C50–51
3 %
D3
1–2
E1–2
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,42–3,46
Snitt med stryk
3,42–3,46
Strykprosent
17,6–18,1 %
Med bokstavkarakter
104–108

23 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner5246 %3,5719,2 %
Menn6254 %3,4321,0 %

Av 114 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 92 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2004–2006.

År for år

3 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20065–72,83–3,20 (C)0 %
20054–53,25–3,40 (C)0 %
20041183,46–3,48 (C)19 %

Ofte stilte spørsmål om 1BA134000

Hva er snittkarakteren i 1BA134000 ved NIH?

Snittet blant beståtte er 3,42–3,46, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 104–108 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2006, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i 1BA134000?

17,6–18,1 % av kandidatene har strøket i 1BA134000 ved NIH i perioden 2004–2006. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i 1BA134000?

Den vanligste karakteren i 1BA134000 er C (47–49 % av kandidatene), og 47–49 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir 1BA134000?

1BA134000 Andre aktiviteter (GDA, svømming, friidrett, turn) gir 8,0 studiepoeng ved Norges idrettshøgskole.

Hva ligger du an til i 1BA134000?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere 1B-emner ved NIH

Mest tatte emner ved Heltidsstudier

Kort oppsummert

I perioden 2004–2006 har 127–131 kandidater tatt 1BA134000 (Andre aktiviteter (GDA, svømming, friidrett, turn)) ved Norges idrettshøgskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,42–3,46 (C), den vanligste karakteren er C, og 47–49 % ender på A eller B. 17,6–18,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2006, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 17,6–18,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.