Hopp til innhold

GMLM102: Landmåling 1

Snitt (beståtte)
3,02–3,07C
Stryk
4–5,3 %
Kandidater
296–307
År
2014–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 2,82–3,06 blant beståtte

2,53–2,89 med stryk

17–20 kandidater

1–2
A5–11
3
B15–18
7
C35–41
4
D20–24
1–2
E5–11
1–2
F5–11
V2014V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2014: 3,21V2015: 3,08V2016: 3,24–3,32V2017: 3,50V2018: 3,27V2019: 2,66V2022: 2,79–2,86V2023: 2,24–2,50V2024: 2,82–3,06V2014V2017V2019V2022V20242,82–3,06

Stryk per termin

25 %12.5 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 10 %V2019: 3–6 %V2020: 3–7 %V2021: 4–8 %V2022: 0 %V2023: 21–24 %V2024: 5–11 %V2014V2017V2019V2022V20245–11 %
10–12
A26–29
21–22
B54–55
32–33
C81
19–20
D49–50
10–11
E24–26
4–5
F10–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,02–3,07
Snitt med stryk
2,87–2,94
Strykprosent
4–5,3 %
Med bokstavkarakter
244–253

50 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

11 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202417–202,82–3,06 (C)5–11 %
202321–242,24–2,50 (D–C)21–24 %
202228–292,79–2,86 (C)0 %
202123–24–4–8 %
202029–30–3–7 %
201930–312,66 (C)3–6 %
2018293,27 (C)10 %
2017263,50 (B)0 %
201628–293,24–3,32 (C)0 %
2015373,08 (C)0 %
2014283,21 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om GMLM102

Hva er snittkarakteren i GMLM102 ved NMBU?

Snittet blant beståtte er 3,02–3,07, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 244–253 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GMLM102?

4–5,3 % av kandidatene har strøket i GMLM102 ved NMBU i perioden 2014–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GMLM102?

Den vanligste karakteren i GMLM102 er C (32–33 % av kandidatene), og 32–34 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GMLM102?

GMLM102 Landmåling 1 gir 5,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.

Hvem tar GMLM102?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører GMLM102?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i GMLM102?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GMLM-emner ved NMBU

Emner studentene på GMLM102 også tar

Fra Geomatikk: studentene der tar både GMLM102 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2014–2024 har 296–307 kandidater tatt GMLM102 (Landmåling 1) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,02–3,07 (C), den vanligste karakteren er C, og 32–34 % ender på A eller B. 4–5,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4–5,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.