INN350: Digitalisering og kontroll av forretningsprosesser
- Snitt (beståtte)
- 3,76–3,78B
- Stryk
- 0,3–0,6 %
- Kandidater
- 318–322
- År
- 2018–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 2,80–2,89 blant beståtte
2,33–2,60 med stryk
10–12 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,76–3,78
- Snitt med stryk
- 3,74–3,76
- Strykprosent
- 0,3–0,6 %
- Med bokstavkarakter
- 318–322
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 154 | 50 % | 3,69 | 0,0 % |
| Menn | 152 | 50 % | 3,93 | 0,0 % |
Av 306 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 97 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2021.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 10–12 | 2,80–2,89 (C) | 9–18 % |
| 2020 | 72–74 | 2,90–2,96 (C) | 0 % |
| 2019 | 136 | 3,99 (B) | 0 % |
| 2018 | 100 | 4,16 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INN350
Hva er snittkarakteren i INN350 ved NMBU?
Snittet blant beståtte er 3,76–3,78, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 318–322 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INN350?
0,3–0,6 % av kandidatene har strøket i INN350 ved NMBU i perioden 2018–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INN350?
Den vanligste karakteren i INN350 er B (47 % av kandidatene), og 66 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INN350?
INN350 Digitalisering og kontroll av forretningsprosesser gir 10,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i INN350?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INN-emner ved NMBU
- INN100-B Ideutvikling og bedriftsetablering
- INN201-B Økonomistyring
- INN200 Økonomistyring
- INN271 Bærekraftig entreprenørskap
- INN310 Industrielle rettigheter
- INN301 Nyskaping
- INN340 Entreprenørskap i praksis og teori
- INN355 Maskinlæring for optimalisering av forretningsprosesser
- INN210 Nyskaping
- INN360 Bærekraftig forretningsmodellinnovasjon
Emner studentene på INN350 også tar
- BUS360 Taxes, Inequality, and Sustainability 595 kandidater
- M30-ØA Masteroppgave 778 kandidater
- BUS335 Selskapsstrategi - Allianser, fusjoner og oppkjøp 510 kandidater
- BUS350 Dataanalyse i R 433 kandidater
- AOS300 Mitt lederskap 534 kandidater
- ECN302 Matematikk for økonomer 738 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2021 har 318–322 kandidater tatt INN350 (Digitalisering og kontroll av forretningsprosesser) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,76–3,78 (B), den vanligste karakteren er B, og 66 % ender på A eller B. 0,3–0,6 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

