VET304: Anatomi og fysiologi
- Snitt (beståtte)
- 2,91–2,94C
- Stryk
- 4,6–5,6 %
- Kandidater
- 497–509
- År
- 2015–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2022
6 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,91–2,94
- Snitt med stryk
- 2,76–2,82
- Strykprosent
- 4,6–5,6 %
- Med bokstavkarakter
- 408–420
89 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 410 | 89 % | 2,92 | 3,2 % |
| Menn | 52 | 11 % | 2,95 | 0,0 % |
Av 462 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 95 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2015–2022.
År for år
8 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 6 | – | 0 % |
| 2021 | 83 | – | 7 % |
| 2020 | 69–71 | 3,54–3,57 (B) | 1–3 % |
| 2019 | 63–66 | 3,21–3,27 (C) | 2–3 % |
| 2018 | 63–64 | 3,03 (C) | 2–3 % |
| 2017 | 74–75 | 2,41–2,45 (D) | 8 % |
| 2016 | 65–69 | 2,68–2,72 (C) | 3–6 % |
| 2015 | 74–75 | 2,62–2,65 (C) | 8 % |
Ofte stilte spørsmål om VET304
Hva er snittkarakteren i VET304 ved NMBU?
Snittet blant beståtte er 2,91–2,94, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 408–420 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i VET304?
4,6–5,6 % av kandidatene har strøket i VET304 ved NMBU i perioden 2015–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i VET304?
Den vanligste karakteren i VET304 er C (31–32 % av kandidatene), og 31–32 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir VET304?
VET304 Anatomi og fysiologi gir 36,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.
Hvem tar VET304?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører VET304?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i VET304?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere VET-emner ved NMBU
Emner studentene på VET304 også tar
Fra Veterinærmedisin - Profesjonsstudium: studentene der tar både VET304 og disse.
- VET351 Virveldyrets oppbygging og funksjon 474 kandidater
- VET353-1 Dyrevelferd 1. året 359 kandidater
- VET352-1 Profesjonslære 1. året 358 kandidater
- VET350 Husdyrets grunnleggende behov og miljø 357 kandidater
- VET355 Organsystemer 2 335 kandidater
- VET357 Veterinær mikrobiologi 304 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2015–2022 har 497–509 kandidater tatt VET304 (Anatomi og fysiologi) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,91–2,94 (C), den vanligste karakteren er C, og 31–32 % ender på A eller B. 4,6–5,6 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,6–5,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

