Hopp til innhold

VET307: Infeksjonslære

Snitt (beståtte)
3,63–3,67B
Stryk
11,1–11,5 %
Kandidater
584–594
År
2015–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 3,89–3,95 blant beståtte

3,62–3,67 med stryk

85–87 kandidater

26
A30–31
26
B30–31
25
C29 %
1–2
D1–2
1–2
E1–2
6
F7 %
H2015H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2015: 3,39–3,43V2016: 3,13–3,56H2016: 3,51–3,55H2017: 3,61V2018: 1,67–1,80H2018: 3,61–3,65H2019: 3,89H2020: 3,68H2021: 3,64H2022: 3,89–3,95H2015H2016H2018H2020H20223,89–3,95

Stryk per termin

25 %12.5 %H2015: 13 %V2016: 0 %H2016: 18 %H2017: 20 %V2018: 0 %H2018: 8 %H2019: 9 %H2020: 2–3 %H2021: 16 %H2022: 7 %H2015H2016H2018H2020H20227 %
20 %
A118–119
31 %
B181–182
26 %
C154
9–10
D56–58
2 %
E9–14
11 %
F66–67

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,63–3,67
Snitt med stryk
3,22–3,25
Strykprosent
11,1–11,5 %
Med bokstavkarakter
584–594

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner49691 %3,6911,5 %
Menn479 %3,940,0 %

Av 543 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2015–2022.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202285–873,89–3,95 (B)7 %
2021763,64 (B)16 %
202064–653,68 (B)2–3 %
2019673,89 (B)9 %
201870–723,43–3,51 (C–B)7 %
2017713,61 (B)20 %
201682–863,46–3,55 (C–B)15–16 %
201569–703,39–3,43 (C)13 %

Ofte stilte spørsmål om VET307

Hva er snittkarakteren i VET307 ved NMBU?

Snittet blant beståtte er 3,63–3,67, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 584–594 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i VET307?

11,1–11,5 % av kandidatene har strøket i VET307 ved NMBU i perioden 2015–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i VET307?

Den vanligste karakteren i VET307 er B (31 % av kandidatene), og 51 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir VET307?

VET307 Infeksjonslære gir 24,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.

Hvem tar VET307?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører VET307?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i VET307?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere VET-emner ved NMBU

Emner studentene på VET307 også tar

Fra Veterinærmedisin - Profesjonsstudium: studentene der tar både VET307 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2015–2022 har 584–594 kandidater tatt VET307 (Infeksjonslære) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,63–3,67 (B), den vanligste karakteren er B, og 51 % ender på A eller B. 11,1–11,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 11,1–11,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.