Hopp til innhold

BI242F: Teoretisk og anvendt farmakologi

Snitt (beståtte)
3,23–3,30C
Stryk
2–2,9 %
Kandidater
241–254
År
2017–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,03 blant beståtte

2,79 med stryk

39 kandidater

4
A10 %
10
B26 %
11
C28 %
5
D13 %
6
E15 %
3
F8 %
H2017V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2017: 3,43–3,50H2018: 3,38–3,45H2019: 2,94–3,00H2020: 2,84–2,96H2021: 3,30–3,43V2022: 3,12–3,19V2023: 3,81–3,87V2024: 3,33–3,53V2025: 3,03H2017H2019H2021V2023V20253,03

Stryk per termin

25 %12.5 %H2017: 5–9 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 4–8 %H2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 8 %H2017H2019H2021V2023V20258 %
9–10
A23–25
28–30
B72–73
40–42
C102
11–13
D27–32
5–6
E12–15
2–3
F5–7

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,23–3,30
Snitt med stryk
3,14–3,23
Strykprosent
2–2,9 %
Med bokstavkarakter
241–254

Kvinner og menn

Av 225 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 98 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2017–2025.

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025393,03 (C)8 %
202414–163,33–3,53 (C–B)0 %
202331–323,81–3,87 (B)0 %
202232–333,12–3,19 (C)0 %
202128–303,30–3,43 (C)0 %
202025–282,84–2,96 (C)4–8 %
201931–322,94–3,00 (C)0 %
201820–213,38–3,45 (C)0 %
201721–233,43–3,50 (C–B)5–9 %

Ofte stilte spørsmål om BI242F

Hva er snittkarakteren i BI242F ved Nord?

Snittet blant beståtte er 3,23–3,30, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 241–254 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BI242F?

2–2,9 % av kandidatene har strøket i BI242F ved Nord i perioden 2017–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BI242F?

Den vanligste karakteren i BI242F er C (40–42 % av kandidatene), og 38–40 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BI242F?

BI242F Teoretisk og anvendt farmakologi gir 10,0 studiepoeng ved Nord universitet.

Hvem tar BI242F?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BI242F?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BI242F?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BI-emner ved Nord

Emner studentene på BI242F også tar

Fra Bachelor i dyrepleie: studentene der tar både BI242F og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2017–2025 har 241–254 kandidater tatt BI242F (Teoretisk og anvendt farmakologi) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,23–3,30 (C), den vanligste karakteren er C, og 38–40 % ender på A eller B. 2–2,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2–2,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.