Hopp til innhold

BLU1001: Barns utvikling, lek og læring

Snitt (beståtte)
2,98–3,01C
Stryk
12,9–13,7 %
Kandidater
412–423
År
2020–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2020–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,67–2,80 blant beståtte

2,00–2,33 med stryk

6–8 kandidater

0
A0 %
0
B0 %
4
C50–67
1–2
D14–29
0
E0 %
1–2
F14–29
V2020V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2020: 2,99–3,01H2020: 2,00–2,38V2021: 3,09H2021: 3,00V2022: 3,06H2022: 2,43–2,67V2023: 2,98–3,02V2024: 2,78–2,88V2025: 2,67–2,80V2020V2021H2022H2023V20252,67–2,80

Stryk per termin

100 %50 %V2020: 13 %H2020: 10–22 %V2021: 15 %H2021: 50 %V2022: 8 %H2022: 10–22 %V2023: 7 %H2023: 100 %V2024: 18–19 %V2025: 14–29 %V2020V2021H2022H2023V202514–29 %
6 %
A24–25
19 %
B78–80
34–35
C142–143
24–25
D102–103
3–4
E12–15
13–14
F54–57

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,98–3,01
Snitt med stryk
2,58–2,62
Strykprosent
12,9–13,7 %
Med bokstavkarakter
412–423

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner32385 %3,119,0 %
Menn5815 %2,4027,6 %

Av 381 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 95 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2020–2025.

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20256–82,67–2,80 (C)14–29 %
202421–222,78–2,88 (C)18–19 %
202348–492,98–3,02 (C)12–13 %
2022106–1093,01–3,02 (C)8–9 %
20211103,09 (C)17 %
2020121–1252,92–2,96 (C)12–13 %

Ofte stilte spørsmål om BLU1001

Hva er snittkarakteren i BLU1001 ved Nord?

Snittet blant beståtte er 2,98–3,01, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 412–423 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2020–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BLU1001?

12,9–13,7 % av kandidatene har strøket i BLU1001 ved Nord i perioden 2020–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BLU1001?

Den vanligste karakteren i BLU1001 er C (34–35 % av kandidatene), og 24–25 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BLU1001?

BLU1001 Barns utvikling, lek og læring gir 30,0 studiepoeng ved Nord universitet.

Hvem tar BLU1001?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BLU1001?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BLU1001?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BLU-emner ved Nord

Emner studentene på BLU1001 også tar

Fra Bachelor barnehagelærerutdanning: studentene der tar både BLU1001 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2020–2025 har 412–423 kandidater tatt BLU1001 (Barns utvikling, lek og læring) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,98–3,01 (C), den vanligste karakteren er C, og 24–25 % ender på A eller B. 12,9–13,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2020–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 12,9–13,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.